avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Activitate luminita1982

Activitate luminita1982

fetita se afla in tara la mama mea
eu nu sunt in tara si nu pot merge eu la autoritatea tutelara
mama mea este martora tuturor conversatiilor telefonice scine poate merge la autoritatea tutelara ? poate merge si avocatul care ma reprezinta in proces?

buna ziua sunt in proces pt exercitarea autoritatii exclusiva cu tatal minorei de 7 ani dintro relatie de concubinaj acesta este de 6 ani inchis pt viol cu o minora de curand a aflat ca lam dat in judecata si astazi a sunat si a vb cu minora la tel si ia cerut sami transmita ca daca continui cu acest proces va iesi de acolo simi va arata el cine este cu adevarat . nui prima data cand primesc amenintari din partea lui sau vb urate va rog sami spuneti ce pot face . fetita este terorizata ori de cate ori suna nu vrea sa vb cu el si el insista mai ales noaptea . am tot schimbat nr de tel dar nu stiu de unde face mereu rost de el
am o fetita de 7 ani este recunoscuta de tata pe numele lui dintro relatie de concubinaj pot pleca cu fetita din tara fara acordul lui el fiind inchis pt viol de 6 ani cu o minora dar nu a contribuit niciodata la cresterea si educarea ei.va multumesc
multumesc pt raspuns tin sa precizez ca sunt din pitesti iar tatal minorei nu este deacord ca eu lam dat in judecata el imi spune mereu ca el va lua minora are vreo sansa sa poata lua vreodata minora sau instanta sa ne acorde custodia comuna minorei stiind ca el este arestat cu sentinta definitiva intrun caz de viol in grup cu o minora?
este posibil ca acest proces sa se termine pana in luna iunie daca dosarul lam depus vineri? ce sanse am sa mi se incredinteze definitiv mie minora in aceasta situatie?
cat inseamna doua termene mai exact cat timp
am inteles nu prea sunt sanse sal decad din drepturi dar ce pot face in acest proces pt ca instanta sa se pronunte rapid pt ca fetita sami fie incredintata exclusi mie?
eu am deschis deja un proces de exercitarea autoritatii parintesti dar ma intereseaza sa se termine mai repede si nu stiu cum sa procedez
tin sa precizez ca tatal ca este condamnat definitiv la 11 ani si 2 luni chiar daca nul decade din drepturi cum sa procedes mai pe intelesul meu sa obtin ca autoritatea parinteasca sa fie exercitata doar de catre mine