avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 963 soluții astăzi
Forum Activitate ciprianhades

Activitate ciprianhades

Răspuns la discuția = ADMITERE INM 2008 =
cine ar fi asa naiv sa creada ca o combinatie la un examen de admitere INM se face chiar in ziua examenului si mai ales in comun. Or mai fi hoti da` nu cred sa fie si prosti. Teoria conspiratiei
Răspuns la discuția = ADMITERE INM 2008 =
Doctus cum libro
Răspuns la discuția = ADMITERE INM 2008 =
Stie cineva cu ce se ocupa Mihaela Ciobanu? Are cartea asta de care se intereseaza "doctrinarii" dar are niste raspunsuri la grilele alea de iti vine sa fugi
avocatul are sau nu dreptul de a asista la audierea in fata organului de cercetare a martorilor propusi de invinuitul pe care il reprezinta ?cum s-ar putea justifica un asemenea drept in dispozitiile cpp ?la 172 e foarte restrictiv.Sa fac intai o cerere de a asista la audierea martorilor si daca e respinsa o plangere pe 275 asteptand solutionarea ei inainte de audierea martorilor? sau sa-i las sa-i audieze si sa nu mai astept solutionarea plangerii ci doar sa o pun la dosar ? am impresia ca politistul vrea sa-i scuture sa nu mai am martori...
da shtiu ca nu era mare lucru de facut actiune, doar ca m-am gandit ca tre sa fie vreo formulare tipica, avand in vedere ca trebuie identificata nr carte funciara , titlul cartii, inscrierea etc. si n-am experienta ca n-am mai facut actiuni din astea ... sthiu ca sunt radieri si amiabile care se adreseaza biroului de cadastru dar nu e cazul meu intrucat eu solict radierea inscrierii unui dosar pe rol cu privire la imobil inscrisa la titlul b ...inscrieri despre proprietate si nu mi-o radiaza amiabil e clar. M-am gandit ca o fi vreo cerere model cum sunt de ex. celelalte ...Oricum mersi!
am avut actiunea la instanta frate, se cheama actiune in rectificarea inscrierilor din cartea funciara 35-38 din 7/96 sunt 3 sub aceasta denumire, din care una e radierea tabulara.Radierea efectiva, privita ca act, se opereaza de Biroul de cadastru in baza hotararii judecatoresti definitive si irevocabile. Citeste-l si pe Barsan sa te pricepi ca sunt actiune de carte funciara, actiuni in justitie. Medice cura te ipsum!;)
tu faci niste confuzii grave asa ca nu mai insist
radierea tabulara se adreseaza instantei si nu oficiului.Oficiul doar opereaza rectificarile in baza hotararii judecatoresti definitive si irevocabile.
stie cineva vreo adresa unde sa ma lamuresc si eu cum ar trebui sa arate o asemenea cerere?raman dator:)
Răspuns la discuția baroul lui POMPILIU BOTA

sunt politist nu militian sau comunist ,daca a-si fi fost militian sau comunist eram impotriva competentei..."
sunt mai convins ca esti politist decat daca mi-ai fi aratat legitmiatia