Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cerere de radiere a inscrierilor din cartea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cerere de radiere a inscrierilor din cartea funciara...help pls!:)

stie cineva vreo adresa unde sa ma lamuresc si eu cum ar trebui sa arate o asemenea cerere?raman dator:)
Stiu cum arata cererea tip pe care o gasesti la Cartea Funciara, si oricum acolo vrei sa faci depunerea asa ca fa bine si deplaseaza-te pana acolo,primesti cerere, o complectezi pe loc, te duci achiti taxe , mai platesti si la ei si gata
cauta pe www.ancpi.ro
radierea tabulara se adreseaza instantei si nu oficiului.Oficiul doar opereaza rectificarile in baza hotararii judecatoresti definitive si irevocabile.
raspuns gresit. veyi legea nr.7/1996
tu faci niste confuzii grave asa ca nu mai insist