avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 802 soluții astăzi
Forum Activitate Leox95

Activitate Leox95

Ce se poate intampla daca societatea pe care o admnistrezi nu poate onora facturile clientilor nemaiavand resurse financiare ?
Imi puteti spune cam cat m-ar costa adaugarea unui cod caen in actul constitutiv si daca pot face acest lucru fara ajutorul unui avocat si ce documente as avea nevoie?
Multumesc.
Răspuns la discuția Rovinieta
S-a intamplat in felul urmator : ex: ieri masina a avut rovinieta , soferul a avut problema cu masina a ramas si inzapezit si a facut mai mult timp pe drum , a trecut de ora 12 noaptea si nu am putut sa-i pun bani pe card , deoarece ( eu nu stiam acum am aflat) intre 24-08 nu pot face operatiuni bancare intre conturile proprii din contul curent pe contul de card , si am fost la ora 2:30 si am facut rovinieta.Este vorba despre astea 2 ore . Se iau in considerare ca valabilitate sau nu?
Discuție Rovinieta
Pot fi sanctionat daca am facut rovinieta 2 ore mai tarziu ? Unde m-am oprit prima oara nu functiona aparatul de facut roviniete , iar angajatul de acolo mi-a spus ca pot face si mai tarziu ca nu se intampla nimic.
Buna ziua ,

Am facut o factura in care am scris avans transport in urma careia am primit o suma de bani in avans , urmand sa efectuez transportul cand cealalta societate avea nevoie , iar acum am efectuat o parte din transport acopera jumatate din suma incasata si as dori sa fac o factura ca sa sting o parte din suma incasata in avans . Cum trebuie facuta factura ? Ce trebuie scris in rubrici ?
Buna ziua ,

Detin o semiremorca in leasing si doresc sa o subinchiriez altei persoane juridice.
Ce document imi trebuie ?