avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1144 soluții astăzi
Forum Activitate cornelius1987

Activitate cornelius1987

buna va deranjez si eu cu o intrebare...prietena mea e din republica moldova a obtinut cetatenia romana si acum trebuie sa depuna juramantul.....dupa ce depune juramantul si obtine certificatul de nastere trebuie de facut programare la iasi pt a face pasaportul sau se poate de dus direct sa il faca? multumesc anticipat
vreau sa ma casatoresc cu o fata din republica moldova....ea deja a obtinut cetatenia romana....asi dori sa stiu cum sa facem sa ne casatorim inainte ca ea sa faca pasaportul romanesc sau dupa?
niste persoane au zis ca dureaza cam in jur de un an ca sa isi schimbe pasaportul pe numele meu..
va multumesc
Răspuns la discuția dobandirea cetateniei romane
va deranjez din nou...daca fac cununia civila si ea o sa aiba numele meu...dupa cateva luni poate o sa obtina cetatenia cum/ce o sa poata face atunci? mc
Răspuns la discuția dobandirea cetateniei romane
mc mult
buna...eu sunt din iasi prietena mea este din chisinau...a depus dosarul pt cetatenie in mai 2011...cam cat o sa dureze pana ce o sa obtina cetatenia(acum cu scandalul asta cu cetateniile ne temem ca o sa dureze prea mult)....sau daca nu de fac cununia civila ce pasi trebuie sa urmez ca ea sa stea cu mn in tara sau sa poata calatori cu mn in europa