avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate andreeadani

Activitate andreeadani

un titlu de proprietate in urma unei tranzactii adica un partaj succesoral mai este valabil? in urma tranzactiei imi lipseste o suprafata de teren ff mare pe lotul atribuit mie si nu stiu ce sa fac nu pot da vecinii in judecata pentru ca terenul meu nu este la ei am verificat limitele cadasrale .am inteles ca titlu s-a anulat in urma tranzactiei ce pot face cum pot afla data la care s-a anulat titlu .am fost la prefectura si la ocpi si mi s-a spus ca este anulat ce mai pot face acum deoarece in urma tranzactiei eu am ramas cu o suprafata mult mai mica iar ceilalti frati ai mei cu osuprafata mult mai mare practic diferenta care mi lipseste au luat-o ei
avem un titlu de proprietate am facut un partaj succesoral.pot sa vand partea mea decat cu cadastru fara sa-l mai intabulez in cartea funciara facand decat actul de vanzare cumparare si cine cumpara si-l intabuleaza el?sau trebuie sa-l intabulez eu il trec in cf si apoi cine il cumpara de la mine si-l trece si el in cartea lui funciara? o alta intrebare este pot fi eliberate titluri fara a avea carte funciara?daca da de unde pot afla?
la individualizarea proprietatilor se va cate o carte funciara pentru fiecare?as vrea ca partea ce-mi revine mie s-o pot vinde si nu stiu cum pot proceda?
am un titlu de proprietate.am facut tranzactie succesorala prinjudecatorie.titlu are 3 parcele iar noi 4 mostenitori.am inpartit de comun acord.intrebarea mea este cate carti funciare are acest titlu 1sau 4?
Discuție carte funciara
un titlu de proprietate care are 3 parcele dupa ce se intabuleaza cate carti funciare are 1 sau 3?