avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Activitate ella_1313

Activitate ella_1313

mie nu-mi aparea ce raspundeti, imi cer scuze ca am scris de atatea ori. tb sa fac o noua facultate de conta?
facultatea de business, asistenta managerial
Am terminat facultatea de Business, asistenta manageriala. am dat si examene din conta
facultatea de business, asistenta manageriala (printre materiile de baza au fost si conta, macroec, microec)
daca am terminat facultatea, ca si asistent manager, in ce 4 ani am avut examene si din contabilitate, se considera o facultate buna ca sa tin contabilitatea unor firme?
Am depasit plafonul de 35.000 euro, pt platitor de tva in noiembrie 2011. Vechea contabila a declarat doar in feb 2012, si am intrat platitor de tva de la 1 martie 2012. Noua contabila a observat ca depasirea s-a facut defapt in noiembrie si ca ar trebui sa declaram retroactiv, spune ea ca trebuia sa intram din ianuarie platitori. ce sa fac? o las asa, sau declaram retroactiv?
Deci daca lucreaza luni 12h, trebuie sa fie liber marti si miercuri asa se calc 24 h?
Am inteles, si daca are studii in alt domeniu, si face master de conta? atunci poate?
Buna, poate cineva sa semneze balanta si bilantul, daca are doar cursul de contabilitate, nu si facultatea? Poate sa tina o contabilitate de la A la Z?
La mine se lucreaza 12 ore cu 24 libere, dar la un control ITM mi s-a spus sa arat ca ii dau pe sapt 2 zile consecutiv. nu gasesc in lege acest aspect. angajatul lucreaza 36 ore pe sapt sau maxim 48 ore. daca ii dau si 2 zile consecutiv nu-si mai face norma d lucru. cum sa fac?