avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 815 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters24622

Activitate ContSters24622

Discuție revisal
buna ziua,
lucrez la o fundatie la resurse umane si initial era doar un cif pe activitate sociala.
ulterior sa dorit deschidrea unei activitatii economice si s-a obtinut cif pentru activitate economica .
am facut toate angajarile pe cif social si am un singur revisal pe cif social
intrebarea mea este :
Este corect ca salariatii ce desfasoara activitate economica sa fie angajari pe cif social sau trebuie angajati pe cif economic si obtinut o parola pentru revisal pentru cif economic?

multumesc
Răspuns la discuția spor vechime
care este baza legala dupa care sunt aceste procente
LEGEA in care este stipulat clar aceste transe
Discuție spor vechime
Buna ziua,
am o intrebare la o societate comercial srl care are 17 angajati si nu exista decat regulament de ordine interioara si nu este stipulat acordarea sporului de vechime cum se poate stabili transele de vechime in munca , mentionez ca unii salariati au spor de vechime dar nu exista nici un act intern dupa care se acorda aceste procente
Dupa ce lege se poate stabili acordarea vechimii si care sunt transele de vechime dupa care se poate acorda sporul de vechime
va multumesc
Buna ziua
as dori sa intreb unde as putea sa ma interesez sau sa gasesc pe net informatii referitoare la renuntarea la cetatenia romana in favoarea altei cetatenii
mai exact as vrea sa intreb daca se pot face confuzii de nume in speta fiind vb de Dosar nr. 166R/2007
Va multumesc
Buna ziua,
Ma poate lamuri cineva in legatura cu atributiile directorului economic la inventarierea generala a patromoniului?
in ce lege si in ce articol pot gasi daca el trebuie sa fie presedintele comisiei generale de inventariere si sa instruiasca comisiile de inventariere?