avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1051 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal

buna ziua,
lucrez la o fundatie la resurse umane si initial era doar un cif pe activitate sociala.
ulterior sa dorit deschidrea unei activitatii economice si s-a obtinut cif pentru activitate economica .
am facut toate angajarile pe cif social si am un singur revisal pe cif social
intrebarea mea este :
Este corect ca salariatii ce desfasoara activitate economica sa fie angajari pe cif social sau trebuie angajati pe cif economic si obtinut o parola pentru revisal pentru cif economic?

multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:47, 30 Iulie 2012
Nu inteleg cum un angajator poate avea doua CIF-uri? ... trebuie sa aiba unul singur ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal oana2014 oana2014 revisalul se poate tine si la punctul de lucru? din ce am citit , am vazut ca se poate , dar pe net am gasit cateva acomentarii legate de acest subiect , in ... (vezi toată discuția)
Asociat unic,se poate angaja in firma lui? ContSters179589 ContSters179589 Buna seara, Fiul unei amice,si-a infiintat un S.R.L,cu activitate in confectionarea timplariei P.V.C.el fiind unic actionar. Intrebarea amicei mele este ... (vezi toată discuția)
Angajati punct de lucru danielandrei danielandrei Buna ziua, firma noastra are un pct de lucru in alt judet decat sediul social(cu cif separat). Acolo isi desfasoara activitatea 6 angajati, in al caror CIM ... (vezi toată discuția)