avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1845 soluții astăzi
Forum Activitate jany_ro

Activitate jany_ro

Buna ziua, sunt angajata unei primarii in functie de asistent medical comunitar cu CIM pe perioada nedeterminata, cu fonduri de la sanatate. Am inteles din discutiile purtate cu cel de la resurse umane, ca se scoate la concurs un post de functionar public, ce ma sfatuiti, as putea sa ma inscriu la concurs? as putea sa iau norma intreaga ca functionar public si jumatate de norma ca asistent medical comunitar?sau invers?
Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția ca si salarizare
pai eu sunt incadrata ca asistent medical comunitar cu clasa 17, vechime 2 ani, si 2 ani concediu de crestere a copilului,am dat treapta de debutant in 2009, si totusi nu vor sa-mi mareasca salariul pt ca nu am 3 ani vechime si stau cu salariul brut de 756 lei, e posibil?imi puteti explica dumneavoastra ca eu nu mai inteleg nimic de la ei, angajator, DSP-ul a fost de acord cu marirea salariului, adica le vireaza bani daca imi mareste, dar ei nu vor, VA ROG sa ma ajutati, multumesc!undeva trebuie sa fie o portita.
deci sunt angajata unei primarii ca asistent medical comunitar, banii se vireaza de la DSP, am si eu o nelamurire, e adevarat ca se aplica legea 284/2010 si pentru noi ca asistent medicali?nu ordonanta 17/2008 care este grila de salarizare in sanatate?
multumesc anticipat
Discuție salariul mic
buna ziua,
va rog sa ma ajutati si pe mine in legatura cu salariul.sunt asistent medical comunitar si as dori sa va intreb cand se poate trece de la grila de salarizare din OUG 17/2008 de la salariul minim la cel maxim?cum se poate face transormarea?dupa ce criterii?
multumesc anticipat!
buna ziua, am si eu o intrebare: am revenit la servici dupa 2 ani de concediu de crestere a copilului in februarie 2012 si vroiam sa stiu daca pot beneficia de CO acum la sfarsitul lui iulie, vreau doar 12 zile sa-mi iau. multumesc anticipat
Răspuns la discuția salariul foarte mic
offf, azi e prima zi de salariu de cand am inceput munca adica de pe 6 februarie, abia in aprilie am primit primul salariu ca nu au primit creditele de la DSP inca, offf si sunt tare necajita ca am luat in mana doar 530 lei, nu mai am nici o speranta ca voi primi mai mult pentru ca sunt salariile inghetate asa imi tot spune cel de la resurse umane.imi vine sa-mi dau demisia si maine, dar am copil mic si la el ma gandesc ca nu am ce sa-i mai pun pe masa dupa, ce ma mai sfatuiti sa mai fac, unde sa ma adresez in continuare k merg mai departe daca stiu ca am dreptate, multumesc
Răspuns la discuția salariul foarte mic
nu s-a rezolvat nimic ca, cica nu se mai da nici un spor la nimeni si nici atat mie si de prima de stabilitete nici nu se pune problema ca nu a dat la nimeni.deci eu intru in transa de 3-5 ani vechime ca deja am intrat in al 3-lea an de vechime ca asistent (2 am stat acasa cu copilul dar am inteles ca se pune la vechime) si nu beneficiez de nimic, nimic, ca nu am dreptul decat la un salariu de nimic adica 530 ca un necalificat, ma oftic tare de tot ca nu ma cred eu prea desteapta dar ei sunt varza, mai ales cel de la resurse umane.ca ce mai vrei de la mine ca ti-am explicat de 100 de ori si tu tot nu intelegi, il deranjez prea mult daca imi cer dreptul. scuzati-ma de deranj inca o data si multumesc mult pentru sfaturi. o sa mai insist si poate poate ceva rezolv.am o colega care e si ea asistent medical comunitar si inaine sa ies eu in ccc nu aveam salarii la fel ea avea 900 lei si eu 570 cam asa, dar m-am gandit ca ea are vechime mai multa.asta e, MULTUMESC!!!!
Răspuns la discuția salariul foarte mic
Multumesc mult!!!sa vedem ce rezolv, ma duc sa vorbesc acum
Răspuns la discuția salariul foarte mic
mi-a zis ca in iunie 2009 eram inca angajata spitalului, ca in iulie ne-au preluat primariile si ca probabil ca am primit prema de stabilitate
Răspuns la discuția salariul foarte mic
chiar o sa ma interesez si o sa va spun ce si cum.si acum sunt angajata primariei, dar banii sunt din fondul sanatatii,multumesc