avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 441 soluții astăzi
Forum Activitate balauvalentina

Activitate balauvalentina

Multumesc din suflet pentru raspuns dar problema este ca avovacutu care ma reprezentat mia legalizat actu si el a facuto numa definitiva intrebarea este daca eu vreau sa o fac si irevocabila mai este posibil sa fac acest lucru?Si daca DA cat dureaza pana primesc actu definitiv si irevocabil?
[Mesaj editat - intrebarea nu face obiectul forumului Procedura civila, va rog sa deschideti un topic separat in Dreptul familiei. Multumesc.]

Ce trebuie sa fac ca actu sa devina si irevocabil ? va multumesc
Buna seara,
am si eu o intrebare daca pe actu de divort scrie (ma refer pe stmpila )definitiv si executorie inseamna ca este actu si irevocabil.
Sau trebuie sa fie si acest cuvant IREVOCABIL scris .:">
Răspuns la discuția Sentinte judecatoresti
numa de catre mine el a facut apel dar numa in legatura cu pensia alimentara si sa admis apelu a primit o suma mai mica de platit dupa care el na mai facut recurs drept de vizita la copii el na cerut si in act este specificat ca eu vreau sa traiesc cu cele trei minore in Germania Cum am mai zis el na mai facut recurs dupa terminarea apelului.

Tocmai asta este problema ca in act scrie numa definitiva
Si atunci ce inseamna asta exact mai am nevoie de semnatura tatalui copiilor pentru pasapoarte
in act scrie sedinta a ramas definitiva la data de 5 .11.2011 asta inseamna ca am nevoie de semnatura lui ?


[cand aveti de completat un mesaj, apasati butonul " editeaza", multumesc]
Răspuns la discuția Sentinte judecatoresti
Buna ziua aici este vorba despre o hotarare pentru custodia copiilor daca este cu formula executorie este si irevocabila va rog raspundetimi cu da sau nu mai pe limba mea exact daca actu este legalizat si cu formula executorie mai am nevoie de semnatura tatalui copiilor pentru pasapoarte minori .Va multumesc
Buna ziua poate sami zica si mie cineva ce inseamna ca o hotarare este legaliata si investita cu formula executorie ? Inseamna aceasta ca o hotarare este irevocabila sau nu?Multumesc
Răspuns la discuția Pasaport minori
Buna ziua inca o intrebare daca hotararea este legalizata si investite cu formula executorie inseamna ca este irevocabila sau ce inseamna exact cu forula executorie ?
Răspuns la discuția Pasaport minori
Da pe timbru scrie judiciar apelu lui sa admis dar el a cerut numa sa plateasca mai putina pensie .deoarece nu are venituri si daca eu am avut avocat care ma reprezentat eu cred ca el a facut legalizarea nu? ma scuzati ca va deranjez si sant asa prostuta dar nu cunosc nimic despre toate astea tot ce stiu este ca vreau sa imi iau copii aici cat mai repede dar va multumesc din suflet pentru raspunsurieu am pe act un timbru judiciar de 1 leu si doua de 0,15 lei. Aici pe act am o stampila mare patrata unde scrie (se certifica de noi ,grefa judecatoriei Zarnesti ca prezenta copie este conforma cu odiginalu aflat la dosar nr ..........si a ramas definitiva si executorie prin ......
din pacate scrie ceva cu pixu dar nu inteleg ce scrie
Răspuns la discuția Pasaport minori
Da asa este el nu a mai facut Recursdar aici pe act scrie (pentru legalizare si si definitizare sa anulat timbru fiscal ) asta inseamna ca eu trebuie sa legalizez actu?
Ce inseamna definitiva si executorie ?


[nu postati mesaje consecutive, apasati va rog, butonul "editeaza" cand aveti de completat]