avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Activitate moisaflorin

Activitate moisaflorin

Am primit o condamnare de 9 luni cu suspendare pentru conducerea unui autovehicul in stare de ebrietate,care a expirat pe data de 26.02.2013.Care sunt pasii de urmat pentru redobandirea permisului auto si daca se poate obtine o derogare avand in vedere ca am avut permisul de conducere timp de 14 ani fara sa am evenimente sau incalcari ale legii?Va multumesc!
am 300 de actiuni la sif muntenia si nu mai stiu nimic de ele ce valoare mai au si cum asi putea sa le vind asi oferi comision daca cineva mar ajuta
am voie sa aleg pe 10 iunie
Răspuns la discuția Plata cheltuielilor de judecata
este vorba despre un litigiu penal
unde se pot achita
in baza disp art 87 al 1 din OUG nr 195/2002 cu aplicarea art 320 cod penal am primit o pedeapsa de 9 luni pt cond, cu o imbibatie alcoolica peste limita leg CITEZ interzice inculpatului drepturile prevazute de art 64 lit a, teza a2-a si b CP in conditile si pe durata prev, de art 71 CP Inbaxa disp art 81 CP disp suspendarea condi. a exe. pedepsei pe o perioada de 2 ani si 9 luni termen de incercare stab in cond art 82 CP Conform art 71 ali, 5 CP suspenda cond execu pedepsei accesorii
As vrea sa va mai intreb ce cheltuieli de judecata trebuie sa platesc cu avocat si fara avocat?Daca se tine cont ca am avut permis de conducere 15 ani nefiind inregistrat cu accidente,nu mi-a fost suspendat carnetul nicioadata si nu am avut puncte de penalizare.As avea alte sanse daca mi-as pune un avocat?
In decembrie 2011 am fost gasit pe drum public cu o concentratie alcoolica in sange de 1,90.In prezent am primit o citatie de prezentare la judecatorie.Ce pedeapsa pot sa primesc si cum pot dobandi permisul de conducere?Va multumesc!