avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1960 soluții astăzi
Forum Activitate mary_roby20

Activitate mary_roby20

da si mi-a spus doamna de acolo de la CEC ca daca vreau imi da 400 de lei ,dar nu ar trebui aduse la zi .toti vor sa te prosteasca
.
Buna seara.A gasit matusa mea 4 cecuri vechi din anul 1981 ,unul pus la termen,unul normal si doua pe masina.cecurile sunt si pe numele bunicului care traieste.va rog sa imi spuneti sunt valabile ce as putea face si unde sa merg sa ma informez .va multumesc astept raspunsul dumneavoastra.
buna ziua,am terminat facultatea in 2010 si nu am dat licenta din cauza unor probleme personale.dar mai aveam 3 restante din anul 2.anul 3 l-am inchiat.am fost sa vad cand pot da restantele si mi-au spus ca sa schimbat legea invatamantului si trebuie sa repet anul 3 din cauza ca am restante nu poty da licenta.mi-au spus ca pot sa dau restantele din anul 2 si sa ma inscriu in anul 3 si sa il repet,iar dupa aia sa dau licenta.va multumesc astept raspunsul dumneavoastra.
Răspuns la discuția Care este varsta de pensionare?
va multumesc tare mult,pt nelamuririle avute.
Răspuns la discuția Care este varsta de pensionare?
a lucrat doar aceasta perioada da 18 ani in grupa 1,dupa care a avut o depresie si au pensionat-o pe caz de boala,dar anul trecut i-au spus ca trebuie sa depuna dosarul de pensie ca trwbuie sa ii vina pensia de drept.ea nu sa mai prezenta la comisie si i-au taiat-o pe aia de boala,dar nici de drept nu i-a venit.as vrea sa ma lamuriti va rog mult.va multumesc anticipat.
va rog sa imi spuneti in legatura cu pensionare .am pe matusa mea care a lucreat ca sticlar(- gravor) in grupa 1 din data de 1.04.1980 pana pe22.10.1998.dansa este nascuta pe 07.03.1961.va multumesc