avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 660 soluții astăzi
Forum Activitate cryssm

Activitate cryssm

Răspuns la discuția divort-martori
multumesc pentru raspuns
Discuție divort-martori
Daca inaintez actele de divort, se iau in considerare martorii rude de gradul 1, de exmeplu sora mea sau alte rude?

Editat de moderator simonette12.
Am rugamintea sa nu mai editati mesajele cu majuscule ( pct. 1.2 din Regulalement).
Multumesc pentru intelegere.
Răspuns la discuția INFIDELITATE- divort cu minor
multumesc frumos,mi-a fost de mare ajutor:)
Răspuns la discuția INFIDELITATE- divort cu minor
Da,stiu ca voi avea castig de cauza dar tare imi este teama sa nu faca vreo ''smecherie'' incat sa faca rost de un contract de mu:((nca sa demonstreze ca are un job.sau poate gresesc...????:D
ce asteptari am in privinta custodiei comune?care este procedura....unde va locui copilul,unde va merge la gradinita....clar noi nu ne vom intelege,niciodata nu voi fi de acord sa stea copilul la el,avand in vedere ca este si fetita..eu stiu ce are cand se imbolnaveste,sau ce nevoi are,nu elX-(
Răspuns la discuția INFIDELITATE- divort cu minor
custodia comuna al copilului nu se va putea deoarece nu avem o locuinta apropiata incat sa avem grija de copil atat eu cat si el!clar copilul va trb sa locuiasca alaturi de unul din noi...app de bani...ce sa cheltuiasca omul daca el nu are un job:D
Răspuns la discuția INFIDELITATE- divort cu minor
da,asa o sa fac!.multumesc pt raspuns
Răspuns la discuția INFIDELITATE- divort cu minor
nu suntem divortati....va urma sa divortez
daca sotul meu ma inseala,si si-a dus copilul la amanta ,....pot avea castig de cauza asupra tutelei minorului?spre ex daca as duce copilul la psholog si mi-ar da o adeverinta sau ceva la mana ....problema este ca aceasta zisa ''amanta'' imi invata copilul ca are 2 mame si o invata sa ii spuna ''mama''....sau ce avantaje as putea avea asupra acestui fapt
Răspuns la discuția divort
nici macar despagubiri nu pot cere?mentionez ca parintii mei m-au ajutat cu o suma de bani pentru construirea casei(problema e ca nu pot demonstra acest lucru) in tot acest timp am avut un venit lunar +banii care i-am primit pe urma copilului pana a implinit 2 ani,cei 8 milioane.
Discuție divort
buna ziua!sunt casatorita de 7 ani,am o fetita de 6 ani si vreau sa divortez.pe timpul casatoriei am facut 2 case cu el(In aceeasi curte),dar problema este ca actele sunt pe numele soacrei mele(de fapt actele pe casele facute de noi nu sunt:))))intrebarea mea este...cat ma costa divortul la tribunal,deoarece nu am cazut de acord in privinta partajului(El nici macar hainele nu ma lasat sa le iau,apoi altceva de valoare,spre ex aurul:)))