avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1169 soluții astăzi
Forum Activitate mdanielam

Activitate mdanielam

Creditul a frost pe 5 say 7 ani nu stiu exact . au fost imprumutati 53 mil. Lei vechi. LA kruk au Cajuns 60 lei vechi IAR in timp sau i..nmultit . executarea fiind pt 113 mil vechi. Hotie pe fata
am o intrebare la un credit luat la bcr prin 2007 platit 3 ani apoi deloc. sa transferat creditul la kruk si acum este in executarew silita pe bun imobil. creditul sa facut cu buletinul fara a gira cu nimic si fara a semna sotia. stiam ca se face intai executare pe salariul celui in cauza dar se pare ca s-a trecut direct la bunul imobil. este corect asa ceva????mentionez ca imobilul este cumparat in timpul casatoriei de sotie iar sotul nu este trecut la cumparator si nici nu are nici o semnatura pe contractul de vanzare - cumparare . nici macar nu a fost cand s-au semnat actele......edeci ma gandesc ca nu are parte la imobil . este corecta aceasta executare silita de catre kruk????
cum se poate afla nr de dosar?
sotului meu ii trebuie o hotarare judecatoreasca pentru o condamnare pe care a avut-o acum 20 de ani. ii trebuie pentru scoala de soferi. a fost judecat la iasi noi locuim in galati si nu mai stie nimic despre acel dosar nr sau alte detalii . decat ce ii scrie in cazier .cum poate scoate sau ce trebuie sa faca?
multumesc frumos pt raspunsuri. o sa propun asociatiei , sper sa si accepte . o zi frumoasa
am primit doar citatia la tribunal care are prima instanta pe 2 februarie 2014......am incercat sa vorbesc cu administratora chiar am dat niste bani si am spus ca voi aduce in fiecare luna o suma de bani . si acum am gasit acesasta comunicare ...sincer nu mai inteleg nimic

va rog frumos sa imi explicati.......ma anuntat ca voi fi data in judecata ....am mers la asociatie si am dus o suma ...am spus ca in fiecare luna voi aduce .......la cateva zile am primit citatia ..pe 2 februarie 2014 prima instanta .....si apoi am primit comunicarea cu ipoteca .......intreb pe domnul mediator ....ati spus in raspuns ca se poate face o esalonare si o scutire de noi penalitati .....cum trebuie sa fac pentru asta .......de ce administratora nu mi-a spus despre asa ceva ?
am o datorie la intretinere pentru care sunt data in judecata prima instanta este pe 2 februarie. am gasit in cutia postala acum cateva zile o comunicare de la oficiul de cadastru si publicitate imobiliara. in care scrie ca administratora a introdus o cerere si ca acesta dispuna dreptul de ipoteca in valoare de suma respectiva asupra imobilului.
va rog frumos sa imi explicati despre ce inseamna aceasta ipoteca pentru ca doamna prestedinta spune ca ea nu stie sa intreb administratora . pe care inca nu am gasit-o . mentionez ca pe mine nu ma anuntat nimeni despre aceasta
cum scriu in cerere sa se judece in lipsa mea sau trebuie neaparat sa ma prezint la proces?
ve rog frumos cum scriu in cerere?
daca trebuie sa platesc taxa de timbru , unde se plateste su cat trebuie sa platesc. va rog un raspuns urgent . multumesc