avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 864 soluții astăzi
Forum Activitate radulicsandru

Activitate radulicsandru

din moment ce am acceptat testul poligraf si stiindu-ma nevinovat normal ca nu am nimic pe constinta. Ideea este ca acum eu sunt in sesiune si nu prea am timp sa pierd timpul pe la politie....!!! Ceea ce am avut de spus am scris in declaratii, sincer fara nici o indoiala...:)
Buna ziua.Prietenei mele i-a fost sparta locuinta Am fost la politie,am dat amprentele,declaratii si chiar le-am spus ca accept si testul poligraf stiindu-ma nevinovat. Ei mi-au zis ca as fi principalul suspect,insa eu in momentul in care s-a produs acel furt am fost in alta parte, am chiar si alibi pentru a dovedi acest lucru.A trecut mai mult de o luna de zile si ei mi-au zis ca au probe impotriva mea si ma tot streseaza psihologic.Oare ei joaca la "cacealma" ??? sa recunosc ceea ce nu am facut ??? Oare chiar asa ???Asa cum am scris in prima declaratie urmeaza sa fac testul poligraf....deoarece stiu sigur ca sunt nevinovat si nu am nici un amestec in toata aceasta poveste. Le-am zis ca daca au dovezi sa-mi dea un avocat,insa mi-au rasp in felul urmator : " nu pot sa-ti dau avocat " oare dc ??? Dupa ce dau testul poligraf,ce fac ??? Sunt obligat sa mai pierd timpul pe la politie ??? Ce le mai pot da ...pielea de pe mine ??? Totusi ma gandesc ca daca ei zic ca au probe impotriva mea gen "amprente,declaratii,etk " intr-o luna ma saltau .....:P Totusi continua sa puna presiune asupra mea...si nu stiu dc...:( Oare pentru ca nu au alte piste ???;) Va rog sa-mi dati un sfat...!!! Multumesc...!!!
Răspuns la discuția Furt din locuinta cu cheie
ynocentta a scris:

In baza unei expertize tehnice,se poate stabili daca butucul yalei a fost deschis cu cheie originala sau fortat



Tin sa precizez ca butucul nu a fost fortat. Intrebarea mea era urmatoarea : " se poate stabili daca s-a intrat cu cheia originala sau copie a acesteia ??? " Adica in urma expertizei se pot constata diferente intre o cheie originala si o copie ??? Multumesc...!!!
Ami poate spune cineva care este pedeapsa pentru furtul din locuinta folosind cheia ??? Se poate stabili daca s-a intrat cu cheie originala sau copie a acesteia ? in urma analizei butucului ? Multumesc...!!!
Răspuns la discuția Probe pentru furt
Pe baza testului poligraf (daca al pici sa presupunem ) colaborate cu alte dovezi se poate retine o persoana ???

Editat de moderator simonette12
Am rugamintea sa nu mai citati in intregime mesajul anterior cata vreme raspundeti in continuarea acestuia si va aflati pe aceeasi pagina de postare. ( pct.2.6 din Regulament).
Multumesc pentru intelegere.
Ce probe sunt necesare in cadrul unui furt din locuita (intrat cu cheie ) pentru a emite mandat de arestare preventiva . Pe baza unei expertize a butucului se poate stabili daca cheia a fost copie sau originala ??? Multumesc..!!!