Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt din locuinta cu cheie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt din locuinta cu cheie

Ami poate spune cineva care este pedeapsa pentru furtul din locuinta folosind cheia ??? Se poate stabili daca s-a intrat cu cheie originala sau copie a acesteia ? in urma analizei butucului ? Multumesc...!!!
radulicsandru, utilizator
In baza unei expertize tehnice,se poate stabili daca butucul yalei a fost deschis cu cheie originala sau fortat
ynocentta a scris:

In baza unei expertize tehnice,se poate stabili daca butucul yalei a fost deschis cu cheie originala sau fortat

Tin sa precizez ca butucul nu a fost fortat. Intrebarea mea era urmatoarea : " se poate stabili daca s-a intrat cu cheia originala sau copie a acesteia ??? " Adica in urma expertizei se pot constata diferente intre o cheie originala si o copie ??? Multumesc...!!!
Infractiunea ,in cazul dvs, se numeste furt calificat .
Pedeapsa este de la 3 la 15 ani si nu are mare importanta daca cheia a fost falsa sau nu.