avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate AhmanBogdan

Activitate AhmanBogdan

Buna seara Am si eu o rugaminte daca doreste cineva sa ma ajute .. cum sa realizez o cerere pentru un certificat de grefier sau care sunt pasii pentru a obtine un certificat de Grefier
Răspuns la discuția Actiune in Constatare
Este situat intr`un oras , este inregistrat si in cartea funciara .. intrebarea mea este daca trebuie neaparat sa astept 30 ani sau este vre`o lege care imi permite mai devreme sa fac aceasta actiune . "Actiune in constatare " Sfatul mi l`au ofetit cei de la primarie
Răspuns la discuția Actiune in Constatare
Imobilul este inregistrat in cartea funciara deoarece am plata la taxe si impozite la zi din anul 1990 si pana in 2012 am platit in continuu taxele pe numele fostului propietar. Adica dupa moartea fostului propietar am avut grija de acel imobil
Buna ziua , Va rog sa imi spuneti cu exactitate pana acuma nimeni nu mi`a dat un raspuns concret. Locuiesc intr`un imobil din 1988 , acel imobil nu este inregistrat cu Acte de propietar , Fostul propietar a murit in 1990 el a intrat in posesie de la parinntii lui dupa moartea propietarului de drept eu am platit toate taxele exemplu Impozitul pe imobil, iar restu utilitatilor este pe numele meu pana in prezent nimeni nu a fost interesat de acest imobil, asi putea sa fac o actiune sa imi pot face si eu Buletin pe adresa care stau ?
Buna Ziua ,
Mi sa suspendat dreptul de conducere pe o perioada de 60 de zile din motiv ca a exacutat o depasire din care a reezultat pagube materiale minore . Intrebarea este .. daca suspendarea este numai pe acolo depind de acest permis de conducere . este o cale pentru am mi se inapoia .. permisul . sa ma folosesc de el acolo.
Răspuns la discuția Consecinte la infractiuni
Multumesc mult pentru sfat si pentru timpul acordat
Răspuns la discuția Consecinte la infractiuni
Pffff sa inteleg ca este posibil sa imi dea executare ? este prima data cand am probleme cu justitia dar in timpul procesului se poate rasturna situatia sa ies din incurcatura ? articolele care imi sunt aplicate sunt mai mult de pe baza orala, nu scris , intr`o propozitie , daca martorii care au participat in accident in timpul procesului sa declare ca eu nu stiu nimica de cele intamplate?
Buna ziua . Ma numesc Ahman Bogdan asi vrea sa stiu si eu doriti sa ma ajutati .

Sunt cercetat in stare de libertate sub aspectul savarsirii infractiunilor " Favorizarea infractorului si Fals in declaratii fapte pedepsite la articolul 264 si 292 cu aplicarea articolului 33 litera b Cp .

Fapta principala .. de la care s`a ajuns la asa ceva este din urma unui accident de masina .

Asi dori consecintele urmarii acestor infractiuni , ce pedeapsa asi putea primi ?

Va Multumesc