avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1038 soluții astăzi
Forum Activitate denis38

Activitate denis38

...in cazul in care am credite la banca cam 80% si ii dau, restul platesc intretinerea curentul electric cablu tlf, sincer nu imi ramane nimik..... cum se calculeaza ptr pensie alimentara, multumesc anticipat
.am vb cu cei de la protectia copilului si mi.au zis cat nu stiu unde stiu unde au resedinta nu pot face nimik, politia zice ca nu e de competenta lor....la cine trebuie sa mai apelez....vreau sa fie totul legal
...sa fiu mai explicit, femeia asta, are antecedente e plecata de acasa de la varsta de 16 ani a stat prin chiri cu diversi tipi , a fost plecata in spania la munca...a batuto cineva urat de tot de ia distrus un rinichi, i la extirpat...sa cumintit parinti au reprimit.o pe la vreo 26 de ani, era bolnava au operato, iau extirpat rinichiul, sa refacut in proportie de 70% ce am gasit eu la ea, nu stiu...ne.am casatorit...un rahat, am facut un plan...aveam bani, vreo 20 de mi de euro, am o vila in constructie am zis sa o terminam, nici nu a vrut sa auda, am zis fie...am investit in locuinta ce o am o mica garsoniera, vreo 10 mi, am zis sa ii cumpar o masina...nu a vrut, usor usor sau dus banii...sa nascut primul copil 1500 de euro la privat, asa a vrut...asa am facut, dupa sase luni iar a ramas insarcinata, am zis sa ne gândim...nicigand a fugit de acasa cu copillul de 7 luni, a stat la maica sa 2 saptamini dupa sa rugat la o prietena alta, vreo 2 3 luni...sau terminat bani...a revenit acasa, sa nascut al doilea copil , 1000 de euro...nu a mai vrut sa gandeasca...am tot sustinut sa continui vila , iar a plecat...o saptamana cu copii cu tot...am zis sa imi iau concediu ptr cresterea copilului 2 ani, si sa stea ea acasa....nimik, sa rasculat iar impotriva mea....k ce eu sa stau akasa si ea sa munceasca, i.am explicat ca cea care sta acasa e ea si nu eu, nimic...dupa 9 luni a zis ca ea vrea sa munceasca, sa angajat serviciu de 10 ore pe zi....eu avand serviciul in ture...sant mai mult pe acasa...stateam cu copii...parinti ei, nu vor sa o mai ajute...acum a plecat undeva la tara...din spusele copilului mi.a spus ca ii este frig...na ca la tara, ea nu vrea sa imi zica unde se afla, politia k nu e de ei....si eu, ce sa fac pe gerul asta, copii sant mici...bani nu prea are, cine te tine pe ochi frumosi, in fine dzeu e sus vede
...orgolile eu le las dar ea nu le lasa, nu stiu ce sa zic e strigator la cer, si azi am tot sunato sa o intreb unde sant, si imi da copii la tlf...cel mare vb cat de cat...mi.a spus ca ii este frig, k nu are caldura...am fost azi la politie si mi.au spus ca nu e de competenta lor...in ce tara trAIM
...buna intrebare, iam spus si eu...acum invoca ca nu am bani, tinand cont locuia la mine in casa, dobandita inainte de casatorie...eu platesc toate cheltuielile casei intretinere curent tlf cablu net, intradevar am niste credite luate unul inainte de casatorie, iar celelalte doua când eram cu ea, si si bani de altele numai raman, pana acum a fost in cresterea copilului acum de curând sa angajat, o inteleg k ii este fff greu pleaca dimineatza vine seara, in tot acest timp eu raman cu copii, eu lucrez in ture 12, 24.... 12, 48, cam o singura zi pe saptamana ii lasam cu cineva in rest eu sant...am stat cu ei....
...Sotia, a plecat azi cu toate bunurile ei si cu cei 2 copii minori 2 ani respectiv 1 an, fara sa ma anunte...cand am ajuns acasa am ramas surprins, am incercat sa o sun, avea tlf inchis...am sunat la politie, mi sa spus ca plecarea de la domiciliu nu tine de ei, sau mai exact nu este fapta penala....intre timp tot incercand sa o sun a deschis tlf, si mi.a zis ca e la o ruda...ideea este, cu ce drept a facut rapirea asta a copiilor fara stirea mea, mentionand ca are domiciliu in casa in care locuiesc, inclusiv copii...care sant masurile legale ce se impun, o iau si invers, daca eu faceam acelas lucru...cred sigur k eram pedepsit...dc, pe cine apara legea pe cel sau pe cea....mentionez k nu e prima oara cand pleaca de acasa a mai plecat si acum 2 ani, cu copilul , la parinti si dupa la nu stiu ce prietena, va intreb ce drept am eu ca parinte, ca tata ptr binele copiilor mei...am locuinta cumparata inainte de casatorie, lucrez , ....sant fffffffff amagit de ceea ce a facut....eu lucrez in ture, tot timpul cand a plecat , eram de munca... .ce sanse am ca unul dintre copii sa il cresc eu, ca tata?

cum se defineste acest fapt, rapire...fuga de la domicilu, sau....cum se pedepseste....as dori ca un avocat sa ma sfatuiasca si eventual sa vb ptr mai multe detalii....multumesc anticipat
...in luna august am incheiat un contract de inchiriere ptr un teren,pe o perioada de 2 ani de zile, ptr spatiu, depozit de lemne, matr de constructi, ptr spatiu de depozitare, mentionez ca era un teren de pamant, 550m2 mai exact, fara nimic amenajat pe el, nici gard nimic, am convenit, k respectivul sa imi plateasca 1an chiria, iar diferenta de un an, sa o amenajeze, cu gard cu piatra , apa curenta,am facut un CONTRACT DE MANA, mi.a platit pe 4 luni, si dupa nu mi.a mai dat nici un ban...nici el nefacand nimica atunci, in luna februarie am luat legt cu respectivul, si acelas raspuns, k nu are bani, k nu mai face nimik, intre timp mai exact ieri, 24mai2011, mam decis sa il vand, mam dus cu un client, si STUPOARE...RESPECTIVUL, IMI AMENAJEZE PE TEREN UN DITAMAI DEPOZITUL, CU GARD CU PIATRA, AMENAJAT INTR,UN CUVANT...intrebarea, DACA RESPECTIVUL, NU MI.A PLATIT, IN CONTINUARE, si eu tot intrebandu.l ce mai vrea sa faca, el zicand nu, care este procedura, eu zic ca sa anulat odata cu neplatirea chiriei, asa consider...EL INVOCAND K A BAGAT O GRAMADA DE BANII, PTR AMENAJARE, va rog...astept un rsp, multumesc anticipat