avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Activitate fanfan67

Activitate fanfan67

degeaba; am pierdut la tribunal acum sunt la curtea de apel bucuresti am facut recurs mi-au dat ca nefondat acu astept si aici nu stiu ce sa zic
Răspuns la discuția Indicele de corectie
fanfan67 a scris:

Pe cupoanele de pensie MAI. nu scrie punctajul decat suma pensiei , cass impozit cum am enumerat mai sus . Pe decizia de pensie din 14-08-2012 scrie total drepturi 1280 ron iar stagiul total de cotizare realizat este de 36 ani 1 luna si 26 de zile, varsta o aveam atunci de 45 ani si 4 luni nici eu nu mai inteleg nimic


Răspuns la discuția Indicele de corectie
Pe cupoanele de pensie MAI. nu scrie punctajul decat suma pensiei , cass impozit cum am enumerat mai sus . Pe decizia de pensie din 14-08-2012 scrie total drepturi 1280 ron iar stagiul total de cotizare realizat este de 36 ani 1 luna si 26 de zile
Răspuns la discuția Indicele de corectie
PUNCTAJUL MEDIU ANUAL de pe decizia de pensie de invaliditate 1,60163 si nr total de puncte realizate 44,95614 iar lunille octombrie -decembrie pensia a fost de 1404 ron fara retineri /CASS/impozit iar in ianuarie 2014 pe cupon am primit1457 ron..sau asta e cu tot cu indice ca nu inteleg nimic. va multumesc frumos..



Răspuns la discuția Indicele de corectie
va multumesc pentru raspuns poate nau terminat de recalculat dar aveti idee cam cat ar fi diferenta am pensia de 14oo ron dupa calcul indice de 1,17 cat ar fi
am primit pensia de invaliditate luna aceasta doar marita cu acel procent de 3;70 fara indicele de corectie am iesit in anul 2012 la pensie de invaliditate eu beneficiez de acest indice multumesc...
sper sa se rezolve ceva dar nu am auzit pe nimeni sa fi castigat cu decizia de boala obisnuita asta cred ca e intelegere facuta pana acum nu se scria doar boala obisnuita
si eu am esit in 2012 la fel scrie boala obisnuita nici o sansa la hg 1083, abia acum pe; 16 ,am prima sedinta la tribunal sa vedem ce o iesi tot ca ei cred ca ramane
Răspuns la discuția Noul statut al cadrelor militare
eu am iesit din MAI in 2012 pe caz de boala gradul 3 si nu mi sa dat nimic am facut raport nu sa aprobat pentru ca pe decizie scrie boala obisnuita in urma unui infart asa ca slabe sperante cel putin la mine
si eu sunt in aceeasi situatie am iesit in 2012 pensie de invaliditate si nu am primit nimic pentru ca pe decizie scrie boala obisnuita dupa 20 ani in politie mam imbolnavit acasa nu la munca ipjul asa mia comunicat ca nu aproba
[Editat - nu va puneti date de contact pe forum, puteti avea surprize neplacute]