avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Activitate vemilia

Activitate vemilia

Am intocmit toata documentatia si avem toate aprobarile si anunturile pentru acoperis cu tigla si reabilitare termica.
Din pacate am fost tepuiti la prima parte a constructie, acoperisul, pe care l-am realizat pana la urma, dar nu mai avem destui bani pentru reabilitare termica.
Ce se intampla cu documentele:certificat de urbanism, anunt de constructie, planuri, aprobari, etc.
Discuție Mansardare
Cu muta greutate am realizat un acoperis cu tigla la cele 4 scari ale blocului nostru.
Acum, s-au reaprins cei mai inversunati sustinatori ai mansardarii, amenintand ca vor reusi sa strice constructia pentru a realiza mansardarea,
Se poate asa ceva.
Ca in multe asocia'ii de proprietari, ;i ]n asocia'ia noastra se duce un razboi surd intre cei care doresc mansardare si cei care doresc constructia unui acoperis. Am aflat cu stupoare de la un presedinte al altei asociatii ca exista posibilitatea ca asociatia sa decida mansardarea, actionand in judecata pe cel care se opune si ca au existat xazuri in care cel care s-a opus a fost obligat sa accepte o despagubire, realizandu-se mansardarea chiar si fara acordul lui.
Astept pareri si informatii despre situa'ii concrete asemanatoare.
Cu multumiri,
Emilia