avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Activitate francuroxy

Activitate francuroxy

Buna ziua.As dori sa stiu dc pot recupera banii pentru un bilet in Turcia in perioada 24.07-05.08 ?Agentia ne -a spus ca dc turcii ridica restrictiile si noi nu mergem,nu o să primim reprogramare sau voucher.
Cu cat timp inainte poti sa renunti si sa platesti doar penalizare?
Multumesc.
cum sa calculez reevaluarea unui leasing din martie 2012 daca aceasta nu s-a facut pana acum? si cum trebuie sa fac in fiecare luna?
va rog sa ma ajuatati.
multumesc.
am un contract de leasing din aug 2008 cu valoarea reziduala inclusa in rate (20%) aceasta valoare de 20% a fost platita ca avans. s-a dedus tva la fiecare rata integral,pe ultima factura am cost de inregistrare, rata leasing,dob si comision.
cum sa inregistrez?
se deduce 50% tva de pe aceasta factura sau nu se deduce deloc?
cum inregistrati rata de leasing cu tva deductibil 50% ? ce note trebui sa fac?
Răspuns la discuția impozitul pe dividende
daca s-au distribuit dividendedele in februarie 2012 si vor fi platite pe la sfarsitul anului, trebuie sa constitui impozitul pe dividende din februarie sau in luna in care le platesc?
Va multumesc.
cand se constituie in balanta impozitul pe dividende
Discuție leasing
societatea are un contract de leasing din martie 2012, masina a fost ridicata tot martie.se deduce tva-ul?
am primit o factura de la un furnizor cu produse iar pe ultimul rand este trecut reducere comerciala. cum trebuie sa inregistrez aceasta factura?Va multumesc.