Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general reducere comerciala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

reducere comerciala

am primit o factura de la un furnizor cu produse iar pe ultimul rand este trecut reducere comerciala. cum trebuie sa inregistrez aceasta factura?Va multumesc.
Reducerea comerciala micsoreaza pretul de intrare a marfurilor.Cand aveti mai multe articole, puteti alege aleator un produs sau aplicati ponderea la fiecare,
Reducerile comerciale acordate de furnizor si inscrise pe factura de achizitie sunt incluse in costul de achizitie.