avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Activitate isaalexandra

Activitate isaalexandra

Discuție Divort
Buna seara am si eu o intrebare, am un prieten din Maroc si este in plin divort are 2 copii minori cu sotia iar aceasta ii pretinde custodie exclusivista fara drepturi parentale asupra minorilor de catre tata , ce ar trebui sa faca acesta ca sa aiba custodie comuna ?
Buna seara, as dori sa stiu care grad de rudenie este luat in considerare pentru co asigurat, si unde ar trebui sa merg sa-mi fac o asigurare de sanatate. Multumesc!
Buna seara, in momentul de fata lucrez dar nu mi s-a facut un contract de munca, as dori sa stiu daca eu as putea sa merg sa-mi inchei un contract de munca cu 2 ore pe zi si daca da unde ar trebui sa merg? Multumesc!
Răspuns la discuția Contract de munca in invatamant
Nu am o repartitie a ISJ -ului deoarece postul nu era afisat , eu am aflat de post printr-o prietena care este invatatoare acolo,si sunt suplinitoare pe un post titularizabil deja doar ca doamna respectiva e plecata din tara,si nu sunt la plata cu ora am salar fix de incadrare,de 734 lei, iar cand cer contractul d-na secretara imi spune ca la ce-mi trebuie, trebuie sa-l arat undeva?

As vrea sa stiu ce se intampla doar ca nu prea am sorti de izbanda, e rau ca cei de la ITM numai tin o evidenta a cartilor de munca, pentru ca am fost si la ei sa intreb, eu am sa mai incerc maine sa vb cu d-na secretara si sa cer din nou contractul pe motiv ca vreau sa-mi depun actele pentru somaj sa vad ce scuze mai gaseste .


Răspuns la discuția Contract de munca in invatamant
Multumesc mult pentru raspuns, acum astept sa vad daca voi fi platita pentru perioada de vacanta,deoarece d-na secretara m-a anuntat ca asta nu se va intampla din moment ce contractul inceteaza pe data de 22 iunie!
Sunt angajata de la data de 15.09.2011,la o gradinita din jud Iasi,ca si educatoare calificata pe un post de suplinire,problema mea este legata de incetarea contractului de munca care din cate am inteles inceteaza la data de 22.06.2012, contractul de munca nu este la mine pentru ca doamna secretara refuza sa mi-l dea, si nu am semnat decat o hartie care nu era completata. Vreau sa stiu care este perioada determinata legala in invatamant si daca este posibil sa nu fi avut contract de munca in aceasta perioada? Multumesc!!