avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1088 soluții astăzi
Forum Activitate utilizatorrnou

Activitate utilizatorrnou

am nevoie de acordul vecinilor daca spatiul comercial este la un parter de bloc cu intrare separata de intrare blocului iar vecinii sunt tot cu spatii comerciale,singurul spatiu de locuit fiind cel de la etaj?
Buna seara,trebuie sa schimb sediul social in alt judet,am luat la cunostinta actele necesare insa nu stiu cui sa ma adresez...registrului comertului al sediului vechi sau al celui nou?
Deasemenea as vrea sa stiu daca mai este necesara schita apartamentului care este folosit ca sediu social pentru a demonstra ca una din camere este sediu social pentru pfa si cealalta mi-a fost comodata (srl) si daca mai este necesara declaratia pe propria raspundere ca nu se suprapune cu sediul altei firme in cazul in care a fost trecut in contractul de comodat aceasta mentiune
Va multumesc
Răspuns la discuția Partaj in urma divortului
poate nu a fost explicit mesajul,exista un magazin in care au fost investiti banii sotului si al sotiei in parti aproximativ egale insa din anumite motive au ajuns la concluzia ca este mai bine ca firma sa fie doar pe numele sotului.in caz de divort acest magazin se va vinde si se vor imparti bani sau castigurile in urma lui?va multumesc pt raspunsuri si imi cer scuze insa sunt un utilizator nou si nu prea ma descurc.astept raspunsurile dvs
Răspuns la discuția Partaj in urma divortului
Filip Alexandru a scris:

Toate bunurile dobandite in timpul casatoriei intra la partaj ( cu unele exceptii )


SA INTELEG CA SI ACEST MAGAZIN PRACTIC VA FI DISPUS AMBILOR SOTI?CE SE VA INTAMPLA IN CAZUL IN CARE SOTUL NU ESTE DE ACORD?
buna ziua as avea rugamintea sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare:daca exista o firma cu un punct de lucru in functionare care este pe numele sotului constituita in timpul casatoriei de ambii la divort se va imparti sau ii va ramane sotului?
astept raspuns urgent ma aflu intr-o situatie limita.va multumesc anticipat


[editat scris cu majuscule]