Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj in urma divortului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj in urma divortului

buna ziua as avea rugamintea sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare:daca exista o firma cu un punct de lucru in functionare care este pe numele sotului constituita in timpul casatoriei de ambii la divort se va imparti sau ii va ramane sotului?
astept raspuns urgent ma aflu intr-o situatie limita.va multumesc anticipat

[editat scris cu majuscule]
gi-jane2, moderator
Toate bunurile dobandite in timpul casatoriei intra la partaj ( cu unele exceptii )
Filip Alexandru a scris:

Toate bunurile dobandite in timpul casatoriei intra la partaj ( cu unele exceptii )

SA INTELEG CA SI ACEST MAGAZIN PRACTIC VA FI DISPUS AMBILOR SOTI?CE SE VA INTAMPLA IN CAZUL IN CARE SOTUL NU ESTE DE ACORD?
Ii ramane sotului.
interventie moderator

Va rog sa nu mai scrieti cu majuscule si sa nu citati mesajul anterior, folositi butonul " raspunde"
Daca sotul Dvs este associat unic societatea nu va face obiectul partajului.