avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1846 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj in urma divortului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj in urma divortului

buna ziua as avea rugamintea sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare:daca exista o firma cu un punct de lucru in functionare care este pe numele sotului constituita in timpul casatoriei de ambii la divort se va imparti sau ii va ramane sotului?
astept raspuns urgent ma aflu intr-o situatie limita.va multumesc anticipat


[editat scris cu majuscule]
Ultima modificare: Marți, 12 Iunie 2012
gi-jane2, moderator
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 18:29, 13 Iunie 2012
Toate bunurile dobandite in timpul casatoriei intra la partaj ( cu unele exceptii )
Filip Alexandru a scris:

Toate bunurile dobandite in timpul casatoriei intra la partaj ( cu unele exceptii )


SA INTELEG CA SI ACEST MAGAZIN PRACTIC VA FI DISPUS AMBILOR SOTI?CE SE VA INTAMPLA IN CAZUL IN CARE SOTUL NU ESTE DE ACORD?
Ii ramane sotului.
interventie moderator

Va rog sa nu mai scrieti cu majuscule si sa nu citati mesajul anterior, folositi butonul " raspunde"
Daca sotul Dvs este associat unic societatea nu va face obiectul partajului.

Alte discuții în legătură

Divort,partaj anse anse Buna ziua doresc sa intreb daca ma poate ajuta cineva in speta urmatoare: -sunt casatorit de 1 si jum.In urma casatoriei a rezultat un copil in prezent ... (vezi toată discuția)
Partaj clematis clematis va rog frumos sa imi raspundeti la urmatoarea problema.Acum doi ani sotia mea a deschis o firma la care este asociat unic .Firma este cu profil produse ... (vezi toată discuția)
partajarea bunurilor-bună ziua. am o întrebare referitoare la partajul bunurilor ... Any El Any El Bună ziua. Am o întrebare referitoare la partajul bunurilor în cazul unui divorț. Și eu și el avem apartamente luat separat fiecare. În cazul unui ... (vezi toată discuția)