avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1871 soluții astăzi
Forum Activitate lerchcristina

Activitate lerchcristina

Răspuns la discuția padure cu titlu de propietate
dar primaria nu vrea sa imi dea nici plan palcelar spunand ca nu au nici nu vor sa vina sa-mi arate unde anume e padurea
buna ziua
de 10 ani tatal meu are o padure cu titlu de propietate dar nu stie unde este exact pentru ce cei de la primarie spun ca nu au fonduri sa plateasca un topograf ca sa spuna exact unde e padurea fiecaruia( sunt mai multe persoane in situatia mea)
sa duc eu un topograf ma costa mult si nici nu il recunoaste primaria spune ca trebuie sa fie de al lor.
ce ar trebui sa fac?
multumesc
Discuție jurist
am terminat universitatea stiinte economice specializarea finante banci.
as dori sa devin jurista ,ce studii ar mai trebui sa fac?
in 1992 sa facut un contract de intretinere unde se specifica ca parinti se dau in intretinere mie lasandu-mi casa si anexele si gradina.In 1997 tata a primit un pamant arabil de la stat ,arre titlu de propietate pe numele lui dar in 1998 a murit.
pentru acest pamnt trebuie sa fac succesiunea ?mama traieste si mai am un frate mort si unul in viata.
cum pot sa fac?
Discuție divort rapid
buna ziua
vreau sa divortez de comun acord.
nu avem bunuri de impartit in Romania, avem un apartament in Spania cu ipoteca pe numele amandorura.
casatoria sa facut in Romania. Avem doi copii minori care vreau eu custodia totala si el sa plateasca o anumita suma pentru fiecare copil.ce cantitate trebuie sa plateasca legal?
cum pot sa realizez divortul cat mai repede si de ce acte am nevoie.
cam cat ar costa cu un avocat si daca nu imi pot permite pot sa depun actele eu personal la tribunal?
buna ziua
am un teren agricol si o firma mi-a incalcat terenul si a pus vie de vita de vie pe el de mai bine de 4 ani ce ar trebuie sa fac ca sa imi recuperez terenul si ce drepturi am?