Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... padure cu titlu de propietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

padure cu titlu de propietate

buna ziua
de 10 ani tatal meu are o padure cu titlu de propietate dar nu stie unde este exact pentru ce cei de la primarie spun ca nu au fonduri sa plateasca un topograf ca sa spuna exact unde e padurea fiecaruia( sunt mai multe persoane in situatia mea)
sa duc eu un topograf ma costa mult si nici nu il recunoaste primaria spune ca trebuie sa fie de al lor.
ce ar trebui sa fac?
multumesc
Avand titlu de proprietate aveti trecut la rubrica tarla un nr. si la parcela ,asemeni. Solicitati primariei un parcelar. Puteti solicita primariei sa va faca punerea in posesie conform procesului verbal de punere in posesie, moment in care cei de la biroul Registrul agricol al primariei trebuie sa se deplaseze cu dvs, in teren pentr a va pune in posesie, deci de a va delimita si arata terenul.
Expertul cadastral (topograful) trebuie sa il platiti daca vreti sa va intocmeasca documentatia cadastrala pentru intabulare.
dar primaria nu vrea sa imi dea nici plan palcelar spunand ca nu au nici nu vor sa vina sa-mi arate unde anume e padurea