avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Activitate stroegelu

Activitate stroegelu

buna ziua,problema mea e foarte simpla : m-am mutat in anglia definitiv unde am o casa proprietate si in romania am lichidat totul,nu mai detin nici o proprietate.domiciliul in cartea de identitate a ramas la adresa unde am locuit.intrebarea mea este care este modalitatea de a-mi reinnoi cartea de identitate si ce acte sint necesare pentru acest lucru? nu sint cetatean englez am cetatenie romana.ar trebui sa ma prezint in llocalitatea unde am domiciliat sau in resedinta de judet? pot sa rezolv aceasta problema la ambasada romana din anglia?.sper ca am fost destul de explicit.va multumesc.
buna ziua,
ma intereseaza procedura si costurile aproximative ale inmatricularii unui autoturism in Romania in conditiile in care acesta a fost inmatriculat in tara pina anul in curs apoi l-am inmatriculat in Anglia din cauza legilor existente aici si anul viitor vreau sa ma intorc in tara cu aceeasi masina pe care vreau s-o inmatriculez iar in Romania pentru ca nu mai plec.daca stiti procedura si costurile implicite mi-ati fi de mare ajutor ca sa stiu de unde sa incep.va multumesc
Discuție plata tva
Ca detinator de PF ,platesc tva pentru marfurile comercializate ?
Ca detinator al unui certificat de producator am voie sa emit facturi pentru produsele comercializate si sa deschid un cont bancar? sint crescator de prepelite si vind oua.