avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 890 soluții astăzi
Forum Activitate monicamihai

Activitate monicamihai

In 2006 am cumparat un autoturism Renault Laguna din Germania.Nu am platit taxele vamale pentru ca am lucrat la ambasada romana din Tunisia.Am inmatriculat masina in Romania si dupa 7 luni de zile am primit somatie sa platesc taxele vamale + penalizari.
In 2006 am cumparat un autoturism Renault Laguna din Germania.Nu am platit taxele vamale pentru ca am lucrat la ambasada romana din Tunisia.Am inmatriculat masina in Romania si dupa 7 luni de zile am primit somatie sa platesc taxele vamale + penalizari.
Discuție demisie angajat
pot sa o dau in judecata pe angajata mea, care m-a anuntat seara ca nu mai vrea sa vina pt. ca si-a gasit un loc de munca mai bun, iar de a doua zi nu a mai venit, fara acordul meu? A fost angajata acum 3 luni, cu carte de munca incepand cu a doua saptamana de cand a venit iar motive sa plece, din partea mea ca angajator, nu a avut. Nu a vrut sa faca nici o cerere de demisie in scris. Ma gandesc ca era dreptul meu sa stea cele 15 zile de preaviz. multumesc
Discuție succesiune
am inteles ca se poate face succesiunea si prin tribunal. ete adevarat? multumesc
Discuție succesiune
am inteles ca se poate face succesiunea si prin tribunal. ete adevarat?