avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... vamuire autoturism
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

vamuire autoturism

In 2006 am cumparat un autoturism Renault Laguna din Germania.Nu am platit taxele vamale pentru ca am lucrat la ambasada romana din Tunisia.Am inmatriculat masina in Romania si dupa 7 luni de zile am primit somatie sa platesc taxele vamale + penalizari.

Alte discuții în legătură

Vamuire autoturism monicamihai monicamihai In 2006 am cumparat un autoturism Renault Laguna din Germania.Nu am platit taxele vamale pentru ca am lucrat la ambasada romana din Tunisia.Am inmatriculat ... (vezi toată discuția)
Taxa auto, timbru mediu etc. Georgica112 Georgica112 Bună ziua. În anul 2015 luna martie am achiziționat un autoturism marca Renault Laguna 3 an fabricație 2010. Mașina a fost adusa din Franța de către un ... (vezi toată discuția)
blocarea dosarului de dauna in departamentul juritic fara solutionare florinholod florinholod Buna ziua! Pe data de 15-07-2012 am achizitionat un autoturism de la numitului X domiciliat Romania,marca Renault Laguna,inmatriculat pe Bulgaria pe numele ... (vezi toată discuția)