avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Activitate ralucaene

Activitate ralucaene

Răspuns la discuția Concediu maternitate
Da. Venitul este fix 2500 lei brut
Incepand cu 1 ianuarie am beneficiat de Cm sarcina. Salariul meu brut este de 2500 lei plus 300 lei bonuri de masa. Ce suma ar trebui sa primesc?
multumesc frumos! imi cer scuze daca am insistat dar contabilei am trimis exact raspunsul d voastra si nu intelegea....acum s a lamurit! va multumesc inca o data!
va multumesc frumos! problema e ca nu stie practic ce sa completeze in lunile de CCC. Iar eu nu stiu ce sa fac deoarece nu imi poate da adeverinta nestiind ce sa scrie. sunt intr-un impas
buna ziua. Ma numesc Raluca si intampin o problema.. pana la data de 28 ian 2015 am beneficiat de indemnizatie crestere copil pe durata de 2 ani. ulterior am reluat activitatea pana pe data de 17 noiembrie. pot beneficia de somaj? contabila spune ca nu pt ca nu am 12 luni lucrate...eu am citit insa ca si indemnizatia este luata in considerare.ideea e ca nu stie ce sa completeze in Anexa 14 in lunile de concediu crestere copil....sunt ingrijorata ca nu pot beneficia de somaj. va multumesc
SUNT ANGAJATA INCEPAND CU DATA DE 15 FEBRUARIE 2012 SI DATA PROBABILA A NASTERII ESTE 9 MARTIE 2013. PROBLEMA MEA ESTE CA ESTE PROBABIL SA NASC PREMATUR ADICA INAINTE DE 15 FEBRUARIE. DACA FAC DOVADA MEDICALA CA TERMENUL ERA DUPA 15 FEBRUARIE( ECOGRAF 4D) MA POT INCADRA SA PRIMESC INDEMNIZATIA?
MULTUMESC
va multumesc foarte mult pentru lamuriri! informatiile pe care le aveam eu erau complet gresite. eram ferm convinsa ca nu voi beneficia de indemnizatie. inca o data va multumesc!
am lucrat pana la 20 decembrie pe o perioada de 2 ani la o alta firma cu norma intreaga si apoi am intrerupt pana pe 15 februarie
sunt angajata de 5 luni cu incadrarea de 4 ore/zi. in urma cu o luna am ramas insarcinata. intrebarea mea este daca pot beneficia de indemnizatia pt cresterea copilului?