avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1929 soluții astăzi
Forum Activitate cafedelmar

Activitate cafedelmar

Răspuns la discuția pfa
va multumesc foarte mult.
multumesc mult de tot. Cu casa de sanatate,am contract incheiat cu multi ani in urma.
Răspuns la discuția contributii pentru pensie
va multumesc foarte mult,
pfa dar si cu c.i.m. trebuie sa platesc contributii la pensie si pt. veniturile realizate din taxi?
Răspuns la discuția Pfa- obligatii fiscale
va multumesc mult.am tot intrebat in stanga si-n dreapta dar nimeni nu m-a ajutat.multumesc.
sunt taximetrista(PFA) dar din febr. 2010 am contract individ, de munca pe perioada nedeterminata dar cu 2 ore.As vrea sa imi spuneti daca si pt veniturile realizate ca si pfa trebuie sa platesc contributia la pensie si cat ar trebui?
contributii
sunt pfa-taximetrie.
v-as ruga sa imi spuneti ce obligatii de plata am fata de casa de pensii,in conditiile in care am si contr. ind. de munca pe perioada nedeterminata de 2 ore,
trebuie sa platesc contributia la pensie si pentru veniturile castigate din taximetrie?.sau nu.
Discuție pfa
Va multumesc ,ca existati,
V-as ruga mult daca puteti sa-mi spuneti care sunt obligatiile unei pfa(taximetrie)fata de casa de pensii,in situatia in care are si contract individual de munca de 2ore pentru perioada nedeterminata.Mai are obligatia de a plati contributii si ca pfa??