avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1939 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... contributii pfa,dar si contr. de munca pe perioada ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

contributii pfa,dar si contr. de munca pe perioada nedetet. de 2 ore

pfa dar si cu c.i.m. trebuie sa platesc contributii la pensie si pt. veniturile realizate din taxi?
Cel mai recent răspuns: cafedelmar , utilizator 00:52, 6 August 2012
Daca aveti si un contract de munca, ca titular de PFA nu se mai plateste contributia pt pensie, dar, contributia de sanatate se plateteste.
multumesc mult de tot. Cu casa de sanatate,am contract incheiat cu multi ani in urma.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributii pfa catalinalucia catalinalucia Buna, Am un pfa la care sunt si angajata ce anume trebuie sa mai platesc inafara de 16% impozit pe venitul net si contributiile la salarii. Astept un ... (vezi toată discuția)
Taxe pfa daca ai si calitatea de salariat Zaicick2009 Zaicick2009 buna ziua, as vrea sa imi infiintez un pfa, dar sunt un pic bulversata in privinta taxelor obligatorii. am auzit mai multe variante cum ar fii: - daca ai ... (vezi toată discuția)
Contributii pfa 2011 ionut c ionut c Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti ce contributii trebuie sa plateasca un PFA: sanatate, impozit, pensie, somaj si procentele la fiecare, pentru anul 2011. Va ... (vezi toată discuția)