Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contributii pentru pensie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contributii pentru pensie

sunt taximetrista(PFA) dar din febr. 2010 am contract individ, de munca pe perioada nedeterminata dar cu 2 ore.As vrea sa imi spuneti daca si pt veniturile realizate ca si pfa trebuie sa platesc contributia la pensie si cat ar trebui?
Daca aveti si un contract de munca, ca titular de PFA nu se mai plateste contributia pt pensie.
va multumesc foarte mult,