avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contributii pentru pensie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contributii pentru pensie

sunt taximetrista(PFA) dar din febr. 2010 am contract individ, de munca pe perioada nedeterminata dar cu 2 ore.As vrea sa imi spuneti daca si pt veniturile realizate ca si pfa trebuie sa platesc contributia la pensie si cat ar trebui?
Cel mai recent răspuns: cafedelmar , utilizator 00:48, 6 August 2012
Daca aveti si un contract de munca, ca titular de PFA nu se mai plateste contributia pt pensie.
va multumesc foarte mult,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributii pfa,dar si contr. de munca pe perioada nedetet. de 2 ore cafedelmar cafedelmar pfa dar si cu c.i.m. trebuie sa platesc contributii la pensie si pt. veniturile realizate din taxi? (vezi toată discuția)
Modalitate calcul cas marius0023 marius0023 In decembrie 2010 am infiintat un PFA,iar in momentul cand am mers la CAS sa ma interesez ce si cum treb sa platesc mi-au comunicat in mai multe randuri ca e ... (vezi toată discuția)
Pfa - doua amenzi pentru o singura fapta Robert_P Robert_P Buna ziua, Am fost PFA din 2005 pana in 2010. Cum nimeni nu stia ca sa faca cu un PFA, am acumulat o multime de amenzi la Casa de Sanatate. N-am stiut ca sunt ... (vezi toată discuția)