avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Activitate johnyx89

Activitate johnyx89

Răspuns la discuția Acuzatie calomnie
in articol este scris doar ceea ce a declarat acea persoana care il cunoaste pe respectivul preot deoarece au fost colegi si au plecat impreuna in italia. Totul a fost ca un interviu cu intrebari si raspunsuri. El pentru ce ar putea sa ceara daune daca singur a declarat ca este homosexual, cu ce i-ar afecta imaginea acuma?
Am un site pe care am publicat un interviu luat unei persoane despre un fost preot care a declarat in urma cu 4 ani ca este homosexual, apoi a plecat in italia si si-a facut o asa zisa biserica. Acest "preot" a vazut articolul si a amenintat ca imi deschide proces pentru calomnie pe motiv ca i-am un prejudiciu imaginii lui. Imi poate face proces ? Tin sa precizez ca in urma cu 2 ani au mai scris si alte ziare despre el. Articolul a fost postat pe site-ul meu timp de 2 zile apoi l-am sters.
Chitantele sunt pe numele ei. Nu am facut nici un act de mana sau notarial dar am martori care au vazut cand i-am imprumutat banii. Ea recunoaste ca i-am dat doar ca nu vrea sa mii de-a inapoi pe motiv ca nu are de unde sau ca nu m-a obligat sa-i dau.
Buna! Am oferit unei fete o suma de 3000 ron sub forma de imprumut si ne-am inteles sa-mi plateasca in rate cate 200 ron lunar. A platit cateva luni insa acuma nu mai vrea. Ce as putea sa fac ? Tin sa precizez ca banii au fost pentru taxa scolara iar chitantele sunt la mine.
Răspuns la discuția sex cu o minora de 17 ani
Tin sa completez ca mama ei a divortat iar fata a fost incredintata mamei. Fata recunoaste ca a intretinut relatii sexuale cu mine insa fara sa o oblig. Daca ea declara la politie ca a intretinut relatii sexuale cu mine ce se poate intampla ?
Buna ziua!
Am intretinut relatii sexuale cu o minora in varsta de 17 ani. Eu am 25 ani. Actul sexual a avut loc cu acordul ei si fara sa o fortez. A venit singura la mine acasa si acolo s-a intamplat totul. Problema este ca mama ei a aflat si vrea sa ma denunte la politie. Ce se poate intampla ?