avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Activitate geogeogeo

Activitate geogeogeo

Buna ziua, am facut un abonament la o firma de telefonie mobila in Elvetia , din cauza pandemiei mi-am pierdut locul de munca si 3 luni nu am putut achita acel abonament , dupa 3 luni am vrut sa achit din nou dar am constatat ca mi s-au pus niste penalitati imense , am incercat sa discut cu operatorul de telefonie mobila si sa incerc o esalonare si neplata penalitatilor dar nu au vrut sa auda , au spus ca in termen de 14 zile sunt obligat sa platesc , altfel voi fi dat in judecata, intrebarea mea este , Ce pot face pentru aceasta speta?Multumesc
daca imi puteti spune despre ce este vorba in aliniatul 2...
Buna ziua, am fost administratorul unei firme care este in proces de faliment, am primit o citatie acasa de la administratorul judiciar al firmei care a deschis proces pe numele meu pentru Angajarea raspunderii conform art.138 din Legea 85/2006. Ce trebuie facut in cazul de fata?daca nu am nici un bun pe numele meu ce se va intampla?astept raspuns .multumesc
multumesc pentru raspuns.Ma voi duce la banca cu talonul .
Buna ziua, am avut un credit la o banca pe care nu am mai reusit sa il achit, am primit acasa o instiintare de la executorul silit ca se va face oprire pe orice venit inclusiv pensie. Dupa o luna de la primirea hartiei , m-am dus la banca si am constatat ca am contul blocat, mentionez ca am o pensie de 1000 de lei .eu stiam ca se face oprire doar pe 1/3 din pensie. Intrebarea mea este daca trebuia opritata toata suma provenita din pensie si daca este legal.Multumesc