avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1102 soluții astăzi
Forum Activitate Georgeus

Activitate Georgeus

Multumesc de raspuns !
S-au solutionat dosarele....s-au dat decizii (definitive cred...ca nu a mai facut nimeni recurs in termen de 15 zile)....iar acum trebuie sa merg personal la fiecare judecatorie unde s-a judecat fiecare dosar.
Eu am depus toate actele la judecatoria Medgidia jud CT si s-au declarat incompetenti si au trimis dosarele la alte judecatorii ...de la Cornetu de la Deva, Fetesti etc.
Eu acum trebuie sa ma duc la fiecare judecatorie in parte sa fac o copie legalizata dupa decizii (pt ca aceste decizii nu au fost trimise acasa).
Buna seara !
...am primit de la taxe si impozite(fisc) o notificare care zice sa dau un raspuns in termen de 5 zile cu privire la situatia unor amenzi.
amenzile au fost pentru roviniete (mai multe in aceeasi zi dar si in zile diferite).
Eu am facut contestatie si s-au judecat. (la unele am primit raspuns favorabil la altele nu....zic am primit fiinca am urmarit situatia dosarelor pe internet pe site.)
Deci eu sunt in litigiu cu fiscul ca sa zic asa....si tot ei imi cer in curs de 5 zile sa le dau un raspuns cu privire la situatie.

Intrebarea mea este ....ce trebuie sa fac sau cum ....sa obtin o adresa de la judecatorie cu raspunsul final.

Multumesc!
Buna ziua.
Am si eu nevoie de o informatie. Se poate radia o masina daca nu esti proprietar in acte si fara a avea o imputrenicire notariala dar esti casatorit legal cu proprietarul ?
Va multumes frumos !
O zi cat mai buna.
Am inteles....Multumesc foarte frumos :)....sa aveti o zi cat mai placuta !
Buna ziua...am si eu nevoie de o informatie ...sper ca nu deranjez
....in cererea pentru certificatul de de grefa....de unde iau io numarul si termenul de dosar..?

"Subscrisa SC...., cu sediul in ....., inmatriculata....CUI....,reprezentata legal de x - director general (sau administrator), reclamanta (sau parata) in dosarul.....pe rolul acestei instante, va rugam sa ne aprobati eliberarea unui certificat de grefa privind obiectul, partile si termenul acestui dosar...."

Va multumesc frumos !