Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Radiere autovehicul
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Radiere autovehicul

Buna ziua.
Am si eu nevoie de o informatie. Se poate radia o masina daca nu esti proprietar in acte si fara a avea o imputrenicire notariala dar esti casatorit legal cu proprietarul ?
Va multumes frumos !
O zi cat mai buna.
Georgeus, utilizator
Radia, de unde?

Din evidentele fiscului? Da, daca ii cunoasteti pe cei de acolo si va acorda clementa, mergeti cu actele de vanzare, cu cererea facuta de vanzator si spuneti "sunt sotul" si poate va ajuta.
Legal nu se poate !

Din evidentele politiei? Nici o sansa ! Doar cu imputernicire !