avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Activitate silvia23

Activitate silvia23

buna ziua...am si eu o problema...sunt angajata pe perioada nedeterminata la un ifn si vor sa imi dau demisia(de comun acord al partilor) si sa ma treaca pe un alt contract pe perioada determinata.In cazul in care nu doresc sa imi dau demisia,ma pot da afara pe criteriu de neperformanta(nu mi-am indeplinit targetul).Ce se intampla cu mine?
adeverinta si decizia de incetare trebuie sa le iau in momentul in care a expirat contractul?
asta inseamna ca in momentul in care eu termin concediul de crestere copil sa intru in somaj...nu?
multumesc frumos de raspunsuri...o zi buna
Buna ziua!
Am si eu intrebare ...daca intru in cic si am contract determinat,ce se intampla cu contractul?se suspenda sau se incheie chiar daca eu sunt in concediu crestere copil?ar trebui sa nasc in iulie si contractul se termina in noiembrie...
multumesc frumos
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
multumesc frumos!!!o seara frumoasa
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
mi sa schimbat un pic problema....eu am inceput sa lucrulez in aprilie 2012(fiind primul serviciu)..in august mi sa schimbat contractul....pe 31 octombrie mi sa desfacut contractul si m-am angajat pe 12 noimbrie in alta parte dar cu contract determinat de 6luni si acum am aflat ca sunt insarcinata.exista vreo sansa sa beneficiez de indemnizatie de crestere copil??ar insemna sa nasc in iunie..iulie
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
deci pot primi..multumesc frumos!
Buna ziua!am si eu o intrebare legata de indemnizatia de crestere copil.Pot beneficia de indemnizatie daca in acele 12 luni lucrate inainte de nasterea bebelusului am pauza de 10-15 zile?Adik am lucrat intr-o parte,mi-am dat demisia si apoi dupa 10 zile m-am angajat in alta parte?
Răspuns la discuția somaj
multumesc frumos!
Răspuns la discuția somaj
dar daca am lucrat 6 luni pe contract nedeterminat si m-au dat afara...pot beneficia de somaj?am uitat sa mentionez ca se fac disponibilizari...si de asta....multumesc de raspunsuri