Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

buna ziua...am si eu o problema...sunt angajata pe perioada nedeterminata la un ifn si vor sa imi dau demisia(de comun acord al partilor) si sa ma treaca pe un alt contract pe perioada determinata.In cazul in care nu doresc sa imi dau demisia,ma pot da afara pe criteriu de neperformanta(nu mi-am indeplinit targetul).Ce se intampla cu mine?
Angajatorul nu va poate obliga sa va dati demisia , in caz contrar puteti să sesizati instanţa judecătorească, solicitând anularea demisiei, în cazul în care pretindeti că demisia a fost provocată de angajator.

Incetarea c.i.m. prin demise exclude posibilitate de a beneficia de somaj.