avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Activitate gazdatunde

Activitate gazdatunde

Nu vrea să faca ce e scris in fisa postului.
A fost atentionat de mai multe ori,dar totusi nu am vrea să rămâne fara venit.
Bună ziua!
Cum ar trebui sa procedam,in cazul unui angajat,nu îndeplinește condițiile postului,cu ce articol ar trebui sa desfacem contractul de munca,ca să poate primi somaj?
Va multumesc!
Pe raport salariat nu apare bine,nu știu acum dacă e corect modificarea,pana atunci n-as vrea sa trimit corecția din nou la Revisal.
N-ar trebui sa apare corect și în raport salariat?
Va multumesc!
Da,in raport salariat.
Dar cum procedez sa fie corect?
Unde pot sa vad un extras Revisal?
Bună ziua!
Am o problema mare,pe data de 30.01.2023 am trimis modificarea salariului in Revisal,
pe data de 31.01,modificarea functiei,dar am gresit data la care produce efecte,in loc de 01.02,am pus 01.01.
Am dat corectie,dar acum apare in Revisal
01.01-31.01 cu funcția și salariul nou
01.02 tot cu funcția și salariul nou.
Cum corectez ca să apară intre 01.01-31.01 cu funcția veche și salariul nou și cu data de 01.02 cu funcția nou?
Va multumesc frumos!
Trimit din nou la Revisal modificat?
Multumesc frumos!
Bună ziua!
Ce pot sa fac daca am trimis gresit in Revisal "data la care produce efecte"?
Am schimbat functia,am trimis cu data de 31.01.,la data la care produce efecte am scris 01.01,in loc de 01.02.
Nu ár fi problema,nici daca cu luna ianuarie s-ar fi schimbat functia,dar data trimiterii nu e corect.

Va multumesc!
Bună ziua!
Pot sa trimit modificarea salariului si modificarea functiei la aceasi data in Revisal?
Va multumesc!
Bună ziua!
Ce pasuri trebuie făcute pt.contract colectiv de munca?
E obligatoriu,daca angajatii nu vor?
Cum procedam ca să putem dovedi ca angajații nu vor contract colectiv sau e mai bine sa facem oricum?
Va multumesc!
Firma nu primeste amenda daca salariatul nu cere dreptul la concediu paternal?
Cum procedez daca vine un control?
Poate sa plateasca firma cele 15 zile fără sa cerem înapoi indemnizatia și fără sa trimitem la Revisal?
Multumesc!