avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 692 soluții astăzi
Forum Activitate iulianpinzaru

Activitate iulianpinzaru

Nu gandesc asa cum spuneti dumneavoastra , si eu am depus un juramant dar pe timpul acela INSEMNA CEVA
eu aici ma gindesc la sutele de familii care sufera din cauza diferentelor si neasigurari de catre stat la un ajutor un fel de compromis
ceea ce DUMNEAVOASTRA NU VEDETI este altceva o familie care este fericita va si munci si va produce bani si la stat , o familie destramata nu mai face acelasi lucru sotul se apuca de baut , ramane fara munca = ADIO TAXE sotia va munci pentru familie insa nu indeajuns si daca sunt mai multi copii unul sau doi nu vor mai face scoala si ori pleacas din tara ori nu va munci = ADIO TAXE
daca nu avem taxe din ce platim si de ce platim pentru caini si pisici ???????????????????
OARE DE CE AM INCEPUT IN ULTIMA VREME SA AVEM DIN CE IN CE MAI MULTI DROGATI
OARE DE CE IN ULTIMA VREME AVEM DIN CE IN CE MAI MULTI SOMERI ???????
UITATIVA IN JURUL DUMNEAVOASTRA
MAINE POIMANINE NU O SA MAI IESITI DIN CASE DE FRICA CA CINEVA O SA VA DEA IN CAP PENTRU O GEANTA GOALA
Buna ziua , frumoase raspunsuri , dupa cum vad dumneavoastra nu stiti ce inseamna un azil de batrani si cum ajung acolo batranii , este adevarat eu stiu sunt voluntar in Casa Sperantie si mai suunt voluntar si la un Ong , si nu am pus problema doar din punctul meu de vedere , sunt sute de famili care se despart si copii sufera , si nu sufera ca parinti nu au grija de ei , dar cand dispare un membru din familie stim destul de bine ca este greu suferinta fizica si cea psihica si atunci? de ce sa dam pentru animale , de ce sa nu dam pentru PSIHOLOGI CARE SA AJUTE FAMILIILE SI COPII CARE SUFERA SAU VOR SUFERI IN ACESTE CAZURI
Cat despre caini si pisici Domnul Dumnezeu le-a inzestrat cu puterea de a se hrani
noi Oamenii din ziua de azi suntem in stare sa trimitem BATRANI la aziluri , sa ne despartim de partenerul de viata ca mai apoi SA INFIEM UN CAINE SAU O PISICA
da asta este problema
Buna ziua
bine ca am gasit resurse fizice si psihice sa ne ocupam de CAINI SI PISCI
DAR DE OAMENII CARE SUFERA NU AVEM POSIBILITATI SAU DE FAMILIILE CARE SE DESPART SI RAMAN COPII CARE O SA SUFERE
PENTRU ASTA NU AVEM RESURSE ?????????????????????
CE TREBUIE SA FACEM SA OCROTIM FAMILIILE ???????????????
De plecat la munca am plecat cu acordul familie și da benevol
Deoarece trebuia sa terminam construirea mansardei,
Dupa ce am terminat lucrările în mansarda "zugrăvit pus parchet, completat baia cu duș toaletă ghiuveta și etc,
Acuma ma dat afara simplu ca vrea sa plec din casa
Mia făcut bagajul a pus fata sa mi-l aducă la mașină și gata


Liliana Gradinaru a scris:

Ati plecat benevol din casa pentru a munci pentru familie sau ati fost dat afara? Nu e clar.

Ce lege oferă dreptate soțului, și care este penalizarea soției, în cazul în care soțul este dat afara din casa unde a locuit cu soția copilul și socri timp de 15 și a plecat de casa sa muncească pentru FAMILIE
Și dacă am documente în tot ce este în casa este pe numele meu
Adică orice, frigider mașina de spălat vase sau mașina de spălat
Lucruri de modificat
Adică parchet ciment lemn și echipe de muncitori pe care iam adus eu fără contract doar pe nume????
Bună ziua,
În urma cu câteva luni soția a cerut divorțul, fără un motiv întemeiat, am decis sa îl acord, acum devine o problema partajarea bunurilor
Și anume casa în care trăim de 15 ani, care a fost a mamei care a decedat și în mod normal ea fiind singura fata moștenește totul
EU am dreptul la aceasta casa????
Menționez ca, în momentul casatoriei casa avea doar 4 camere plus bucătărie și baie, în timpul căsătoriei sa modificat casa ridicându-se o mansarda de 3 camere plus doua separeuri și baie
Casa mai are și acareturi, sura garaj atelier mașina de șlefuit plus un teren de 1200 m2
Ce și cât am eu dreptul din aceste bunuri.
Va mulțumesc
casa este proprietatea ei prin mostenire , doar partea de jos a casei , mansarda despre care este vorba si pentru care eu am plecat la munca cu acordul sotiei si a fetei este construita doar de noi , plus ca si in casa de la parter sau facut modificari plus sa cumparat si mobila si electronice care in momentul in care ne-am casatorit nu le avea
este casa ei . doar partea de jos mansarda este construita impreuna si modificarile din partea de jos , avem 15 ani de cand locuim sub acelasi acoperis
da asta vrea ea , adica divort la notar si sa fiu de accord cu toate cerintele ei dar eu de un an de zile muncesc pentru casa in alt oras, traiesc singur intr=o camera mananc odata pe zi sa pot trimite bani acasa si acum cand am terminat casa de facut ma alungat afara din casa
Oare noi barbati chiar nu avem nici un drept la abuzurile acestea din partea femeilor