avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1215 soluții astăzi
Forum Activitate r0xxyana

Activitate r0xxyana

Multumesc frumos pentru raspunsuri.
Buna ziua.
As vrea sa imi fac un blog si as vrea sa pun pe el poze gasite pe Google Images. As putea sa am probleme daca folosesc pozele respective (in sensul ca incalc drepturile de autor ale persoanei care a facut poza)?
Multumesc.
Răspuns la discuția Tranzit multiple tari cu minor
Multumesc pentru raspunsuri.
Buna ziua,
In curand voi pleca cu copilul in strainatate cu masina si voi tranzita mai multe tari. Stiu ca la iesirea din Romania am nevoie de declaratie de acord din partea tatalui, insa in momentul in care voi trece prin alte tari stiti cumva daca e suficient pasaportul sau am nevoie de vreo alta declaratie tradusa si legalizata?
Exista vreun birou de informatii specializat care ma poate ajuta cu aceste informatii?
Multumesc.
Buna ziua.
Daca la depunerea dosarului de indemnizatie pentru cresterea copilului am optat pentru perioada de 1 an, mai pot schimba aceasta optiune astfel incat sa mai raman un an acasa? Daca da in ce conditii?
Multumesc.
Buna ziua.
Prietenul meu a deschis un SRL-D si este si administratorul societatii si mai are un asociat. In prezent eu sunt cea care se ocupa de societate (semnare contracte de prestari servicii, facturi, chitante, depunere declaratii si orice alte documente necesare). In acest sens am facut un document prin care el imi deleaga atributiile mai sus mentionate si faptul ca pot semna documente in numele lui. Este suficient acest document sau este necesar sa mergem sa facem si o procura la notar? Mentionez ca eu nu sunt angajata societatii si nu am calitate de actionar.
Multumesc.
buna ziua. doresc sa deschid o agentie de promoteri si am inteles ca pentru a colecta datele personale ale promoterilor trebuie sa fac cateva demersuri si sa ma inscriu ca prelucrator de date personale. unde trebuie sa merg sa fac acest lucru si ce documente imi sunt necesare? multumesc