Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Drepturi de autor pentru poze folosite
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Drepturi de autor pentru poze folosite

Buna ziua.
As vrea sa imi fac un blog si as vrea sa pun pe el poze gasite pe Google Images. As putea sa am probleme daca folosesc pozele respective (in sensul ca incalc drepturile de autor ale persoanei care a facut poza)?
Multumesc.
Buna ziua!
Analizati termenii si conditiile de utilizare a Google Images. Acolo trebuie sa existe mentiuni despre drepturile de autor cu privire la pozele in discutie.

Cu stima,
Trebuie sa plecati de la premiza ca tot ce gasiti pe internet este protejat de drepturi de autor pana la proba contrarie.
Multumesc frumos pentru raspunsuri.