avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate cradud

Activitate cradud

buna seara si eu sunt intr-o situatie similara am cerut ajutor in urmatorul topic

www.avocatnet.ro/content/for...

din pacate nu am primit un raspuns, mi se pare un abuz faptul ca distribuitorul impune celor care deschid si permit citirea contorului pierderile,.... momentan incerc sa gasesc o solutie pentru a ma separa in privinta consumului de restul blocului cu contoare scoase afara pe casa scarii, poate asa o sa rezolv problema.
buna ziua, pe facturile de apa rece pe care le primim apar mai tot timpul pierderi de 3-4mc de apa la care se adauga si pierderea la canal tot 3-4 mc specific ca fiecare apartament este dotat cu apometru sigilat de distribuitor iar la intrarea in bloc este un alt apometru central, factura de apa rece si canalizare in fiecare luna contine pierderi... ce se poate face pentru a scapa de acest abuz ? multumesc
aceste blocuri de care se discuta aici sunt de fapt un ghetou unde apartamentele sunt locuinte sociale iar principalii locatari sunt de etnie roma, cel mai elocvent sa va dati seama despre ce este vorba acolo este sa va uitati la acest articol
[ link extern ]
unica problema este ca in acest articol nu puteti simti si miasmele din zona respectiva, galagia si locatarii care populeaza zona decat intr-o foarte mica masura. Zona este o problema o gaura neagra intr-o zona a orasului buna, oameni care nu inteleg ca trebuie sa pastreze curatenia si mai ales sa respecte oamenii care traiesc in jur. Sunt foarte curios cum se poate rezolva problema in respectiva zona atata timp cat respectivii is principala masa de manevra la alegeri, etc.
cu stima
buna ziua, in anul 1997 am achizitionat o casa nationalizata cu legea 112 / 1995 in aceiasi curte mai este inca o casa care in prezent sta cu chirie unul dintre parinti, specific ca ambele case au fost corp comun pentru cumparare fiind nevoit sa fac dezmembrarea chiar si in prezent este acelasi numar la poarta contor comun la curent si gaz, este vreo posibilitate sa pot cumpara pe numele meu si casa in care sta parintele cu acordul lui ? multumesc
intrebarea mea este in ce cazuri o persoana pierde dreptul de a semna procuri, contracte de vanzare cumparare, etc pe caz de boala aici enumar: accident vascular cerebral, alzheimer, Parkinson, dementa, etc