Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pierdere drept de semnatura>?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pierdere drept de semnatura>?

intrebarea mea este in ce cazuri o persoana pierde dreptul de a semna procuri, contracte de vanzare cumparare, etc pe caz de boala aici enumar: accident vascular cerebral, alzheimer, Parkinson, dementa, etc
In momentul in care este pusa sub interdictie.