avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1526 soluții astăzi
Forum Activitate gazulitza

Activitate gazulitza

Conform art.64 din Codul Muncii, schimbarea se face prin concurs?. Va multumesc si va rog frumos sa imi acordati un raspuns.
Revin cu o modificare: conform art 64 din Codul Muncii sunt obligat sa intru in concurs pentru a obtine acest post?
Pe data de 6 dec 2016 am fost declarat inapt pentru postul de zidar, care il ocupam de cativa an buni, cu schimbare loc de munca de catre Medicina Muncii. Timp de aproximativ 3 luni de la aceasta decizie nu a intervenit nici o schimbare. Pe data de 21 febr. 2017 Managerul Spitalului de Urgenta,unde lucrez, printr-o cerere facuta de mine mi-a aprobat schimbarea locului de munca din zidar in liftier, precizez ca am calificare autorizata in acest domeniu. A-3-a zi seful de la Resurse Umane a contestat la Medicina Muncii inaptitudinea mea. In urma reevaluarii la Medicina Muncii am fost declarat inapt incontinuare. Dupa ce a primit fisa de inaptitudine din nou, a scos postul de liftier la concurs cu circuit inchis conform art. 64 din Codul Muncii. Intrebarea mea este daca sunt obligat sa intru in concurs pentru a obtine acel post? Daca da, spuneti-mi va rog, ce articol din Codul Muncii stipuleaza aceasta?
Multumesc pentru ajutor!
Răspuns la discuția Despre intabulare
Obligatiile si lucrarile negociate in schimbul cedarii cotei parte indivizia din terasa acoperisului,in vederea mansardarii si amenajarii ca spatiu locativ cu privvire la problema de mai sus pentru un raspuns mai pe intelesul meu.Va rog sa imi spuneti ce detalii ati dori sa mai stiti din contractul negociat cu firma respectiva.
Astept raspuns!
Un bloc de locatari a cedat prin contract cota parte unei firme.In anul 2008 a scos o autorizatie pentru 12 luni adica pana in 2009.Cand a expirat autorizatia nu a facut nici 30% din clauzele contractuale in perioada aceasta.Ne-am trezit ca a intabulat suprafata pe care am cedat-o si a vandut-o altor persoane care la randul lor au intabulat-o si ei.Am gasit la cadastru la capitolul Receptia lucrarii ca a fost falsificat procentul de la 30% cat figureaza la primarie la 80% cat a, gasit la C.F. cat si alte falsuri la Receptia lucrarilor.
Ce se poate face si care sunt pasii de urmat pentru anularea intabularilor?:">
Raspunsul daca se poate cu legea pe aliniate si ani.
Multumesc!