avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate petreximera

Activitate petreximera

Ma intereseaza ce mi se poate intampla daca nu mai pot plati un credit la aceasta societate ...am si un loc de munca si am si o masina trecuta pe numele meu ... ce imi pot face acesti "recuperatori" , eu am semnat un contract cu ei insa nu la un notar public ... va multumesc anticipat
Discuție Divort
Buna ziua ! Am o intrebare la dumneavoastra domnilor avocati ! Tatal meu a cumparat casa in care locuim momentan , dar cand a facut contractul de cumparare scrie ca e dobandita ca mostenire sau ca e cumparata cu bani mosteniti de la familia lui ... acum vrea sa bage el divort de mama si ne obliga sa ne mutam cu chirie , eu sunt majora dar fratele meu este minor... ma intereseaza daca mama are drept la aceasta casa in urma divortului si daca fratele meu beneficiaza de pensie alimentara daca tata are 60 de ani si nu e nici pensionar nici angajat ...in plus el a cumparat aceasta casa in urma cu 5,6 ani cand era casatorit cu mama , dar el a mai tinut 2 neveste si mai are vre-o 5 copii acestia pot beneficia si ei de aceasta casa ?? va rog dati-mi un raspuns concret ce se poate face spre ajutorul nostru... va multumesc mult !
Buna seara ! Sotul meu lucreaza in cadrul armatei (m.a.p.n) cu contract incheiat din data de 7 martie 2012..dar inainte de a i se incheia acest contract a urmat o scoala (din 20 octombrie 2011- 20 februarie 2012) , dar care nu este specificata in contract. Eu sunt insarcinata din luna mai a acestui an , dar as dori ca sotul sa beneficieze de concediul de crestere a copilului de 2 ani..Eu nu sunt salariata (elev) iar sotul ar trebui sa beneficieze de acest concediu din luna februarie 2013..Oare se adauga si acea scoala sau se pun doar lunile incadrate in contractul de munca ? Beneficiaza de concediu? Va multumesc!