avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1747 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Neplata societate nebancara !
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Neplata societate nebancara !

Ma intereseaza ce mi se poate intampla daca nu mai pot plati un credit la aceasta societate ...am si un loc de munca si am si o masina trecuta pe numele meu ... ce imi pot face acesti "recuperatori" , eu am semnat un contract cu ei insa nu la un notar public ... va multumesc anticipat
Ultima modificare: Miercuri, 13 Februarie 2013
gi-jane2, moderator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 18:06, 13 Februarie 2013
Puteti fi executat silit prin poprire pe venituri sau / si vanzari de bunuri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Credit de nevoi personale fara ipoteca kikison kikison Buna, Acum 3 ani, am beneficiat de un credit de nevoi personale ( 10.000E in lei) fara ipoteca pe o perioada de 10 ani. Creditul este luat pe persoana ... (vezi toată discuția)
Putem fi executati silit? dacidaci dacidaci Ma poate ajuta un consilier juridic, avocat? Va rog tare mult! In urma cu ceva ani am contractat cu diverse banci 3 credite de nevoi personale, doar cu ... (vezi toată discuția)
Care sunt etapele executarii silite? carmenbn carmenbn Am luat un credit de la banca pe care nu l-am rambursat.Banca a cesionat creanta unei firme de recuperare.Aceasta mi-a trimis o vreme notificari,somatii,dupa ... (vezi toată discuția)